Українська кіноакадемія влаштовує онлайн-мітинг через плани влади скоротити видатки на культуру
Українська кіноакадемія влаштовує онлайн-мітинг через плани влади скоротити видатки на культуру
Про це повідомляє пресслужба Української кіноакадемії, у Facebook також створено сторінку події.
«У нинішніх умовах мітинг відбудеться онлайн, у форматі zoom-конференції. Це буде перший в Україні онлайн-мітинг, який покаже, скільки людей готові стати на захист української культури навіть у таких умовах. В акції візьмуть участь відомі діячі української культури та небайдужі громадяни», - анонсують організатори.
Щоб долучитись до акції, потрібно перейти за посиланням 27 березня о 12:00 та приєднатись до zoom-мітингу.
Учасникам пропонують заздалегідь підготувати аркуші паперу з гаслом «Ні – знищенню культури!».
Раніше Українська кіноакадемія, Національний центр Олександра Довженка, «Сучасне українське кіно "СУК"», Українська кіноасоціація, Асоціація кіноіндустрії України висловили стурбованість через відсутність уже третій місяць державного фінансування кіногалузі. Кіноспільнота закликала вжити необхідних заходів задля вирішення цього питання.
25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів планує скоротити фінансування культури та кіно на 7 млрд грн. У ЗМІ з'явилась інформація, що Суспільному хочуть скоротити бюджет на 750 млн грн.
Представники 11 кінематографічних асоціацій та інституцій звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з відкритим листом щодо фінансування кінематографічної галузі та закликали не знищувати українське кіно.
Незалежна медійна рада закликала владу не допустити культурного дефолту.
Голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко («Слуга народу») ініцював публічне звернення представників креативних індустрій до уряду та президента України, в якому закликають не допустити скорочення бюджету на розвиток сфери культури.
На думку Ткаченка, скорочення цих видатків призведе до ліквідації Державного агентства України з питань кіно, Українського культурного фонду, Інституту книги, а також припинення діяльності творчих спілок, туризму, реставраційних робіт із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики тощо.
Державні культурні інституції закликали Кабмін проаналізувати ризики від скорочення фінансування культури й кіно, оскільки воно може знецінити вже зроблені інвестиції, спровокувати декваліфікацію й втрату кадрів.