Ткаченко: В бюджеті вдалось відстояти 500 млн грн на кіно та 400 млн грн на УКФ

Ткаченко: В бюджеті вдалось відстояти 500 млн грн на кіно та 400 млн грн на УКФ

29 Березня 2020
4026
29 Березня 2020
11:43

Ткаченко: В бюджеті вдалось відстояти 500 млн грн на кіно та 400 млн грн на УКФ

4026
В попередніх версіях держбюджету ці суми було скорочено повністю.
Ткаченко: В бюджеті вдалось відстояти 500 млн грн на кіно та 400 млн грн на УКФ
Ткаченко: В бюджеті вдалось відстояти 500 млн грн на кіно та 400 млн грн на УКФ

Про це голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у Facebook.

«Вчора був на зустрічі депутатів у бюджетному комітеті з приводу секвестру бюджету, в тому числі і Мінкульту. Завдяки тому, що разом із представниками креативних та культурних індустрій ми змогли надати цій ситуації публічного розголосу, попередньо вдалося зберегти зарплати для театрів, на кіно відстояти суму в 500 млн та для проектів УКФ вдалося повернути понад 400 млн грн. Нагадаю, в попередніх версіях ці суми було скорочено повністю. Є й інші зміни, які дещо заспокоюють, в тому числі і щодо НСТУ», - написав він.

При цьому Олександр Ткаченко розповів, що в проєкті бюджету з'явився пункт про 100 млн грн на будівництво нового музею.

«Лобістів цієї строки в бюджеті ми знаємо. Вони дуже "патріотичні", коли мова йде про їхнє будівництво», - додав він.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів України готує секвестр державного бюджету (скорочення видатків) і планує скоротити фінансування культури та кіно. Зокрема, можуть урізати на 750 млн грн фінансування діяльності Державного агентства з питань кіно, на яку в держбюджеті на 2020 рік було передбачено 775,6 млн грн (у тому числі 758,3 млн грн – на державну підтримку кіно).

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін утриматися від ухвалення відповідного рішення до проведення консультацій. Члени комітету готові напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери.

Державні культурні інституції закликали уряд проаналізувати ризики від скорочення фінансування культури й кіно та зберегти фінансування проєктів Українського культурного фонду, Українського інституту книги та Держкіно.

Представники 11 кінематографічних асоціацій та інституцій закликали прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля не зменшувати видатків держбюджету на галузь кіноіндустрії та не знищувати українське кіно.

Незалежна медійна рада закликала владу не допустити культурного дефолту.

Голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко («Слуга народу») ініціював публічне звернення представників креативних індустрій до уряду та президента України із закликом не допустити скорочення бюджету на розвиток сфери культури.

На думку Ткаченка, скорочення цих видатків могло призвести до ліквідації Держкіно, Українського культурного фонду, Інституту книги, а також припинення діяльності творчих спілок, туризму, реставраційних робіт із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики тощо.

Голова Держкіно Марина Кудерчук вважає, що під час пандемії пріоритетним є фінансування медичної, а не культурної сфери. Згодом вона заявила, що намагається зберегти більше половини бюджету Держкіно.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4026
Читайте також
30.03.2020 14:55
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
2 458
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Саня
919 дн. тому
Нахрена трупам искуство
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду