Голова Держкіно Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи

Голова Держкіно Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи

30 Січня 2020
2903

Голова Держкіно Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи

2903
Новообрана очільниця Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук відреагувала на критику в мережі.
Голова Держкіно Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи
Голова Держкіно Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи

У коментарі «Інтерфакс-Україна» Марина Кудерчук зазначила, що має достатній досвід роботи в кіноіндустрії та закликала оцінювати її та її роботу за результатами, які будуть «найближчим часом». Вона також заявила, що не має жодних кураторів серед політиків та є рівновіддаленою від усіх політичних сил. Так вона відреагувала на хвилю критики в соцмережах

«За часів мого перебування на посаді керівника запорізького кінотеатру ім. О.Довженка я і моя команда проводили досить багато прем'єр українських фільмів і запрошували кінематографістів. До речі, нашій команді вдалося за короткий період часу вивести цей кінотеатр із розрухи та зробити одним з найуспішніших у Запоріжжі. В кінотеатрі ми проводили кілька фестивалів українського кіно, в залах були аншлаги, було організовано кіношколу, проводилися кіноконкурси для молоді», – розповіла про свій досвід роботи в кіноіндустрії пані Кудерчук.

«Тож дуже прошу скептиків судити про мене і мою роботу за результатами, які, сподіваюся, всі побачать найближчим часом», – додала вона.

Нагадаємо, вчора, 29 січня стало відомо, що Кабмін обрав нового очільника Держкіно. Відомство працювало без керівника з серпня минулого року, коли з посади за власної ініціативи пішов Пилип Іллєнко

Головою Держкіно стала 38-річна Марина Кудерчук, заступниця голови Запорізької ОДА з аграрних питань. Із кіноіндустрією її пов'язує два роки роботи в Запорізькому кінотеатрі імені Довженка (заступницею директора та директоркою) та організація Запорізького міжнародного фестивалю короткометражного кіно (ZIFF).

На сайті Запорізької ОДА зазначається, що пані Кудерчук закінчила приватний Бердянський інститут підприємництва і стала економістом, магістром із маркетингу. А пізніше отримала ще й юридичну освіту в тому ж виші.

Як писав «Детектор медіа», колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко пішов з посади у серпні минулого року. Своє рішення він пояснив тим, що його «місія з відродження українського кіно виконана». 

4 жовтня Кабмін оголосив конкурс на посаду голови Держкіно. На посаду претендували 13 кандидатів, але після першого етапу їх залишилося вісім. На останньому етапу конкурсу залишилася одна кандидатка – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Але 21 листопада вона не набрала достатньої кількості балів за результатами співбесіди у четвертому турі конкурсу й не пройшла далі. 

Представники української кіноспільноти, після того, як побачили в мережі відео цієї співбесіди, звинуватили членів конкурсної комісії в некомпетентності й упередженості та написали відкритого листа президенту, прем'єр-міністру й міністру культури, молоді та спорту з вимогою переглянути результати співбесіди Юлії Сінькевич на посаду голови Держкіно. Скасувати результати конкурсу та назвати імена відповідальних за ці результати вимагала Спілка кінематографістів України. А сама Юлія Сінькевич заявила, що звернеться до Кабміну та суду.

27 листопада уряд оголосив новий конкурс на вакантну посаду голови Держкіно. Наприкінці грудня Юлія Сінькевич повідомила, що не братиме участі в повторному конкурсі. Наприкінці грудня НАДС оприлюднило список допущених до конкурсу кандидатів – їх було дев’ятеро. Але на початку січня НАДС оприлюднило новий список допущених кандидатів – їх виявилося десятеро.

До фінального туру конкурсу на посаду голови Держкіно пройшли п'ятеро кандидатів, яких НАДС рекомендував до співбесід з представниками Кабміну. Марина Кудерчук займала третє місце за кількістю балів за результатами всіх етапів конкурсу (знання законодавства, іноземної мови, співбесіда з представниками НАДС). 

Фото: Фейсбук Марини Кудерчук

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2903
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Дистрибьютор
1756 дн. тому
Один вопрос к новоиспечённой руководительнице- а комиссия останется также? И все тежи будут определять какое кино нужно стране. Одно пожелание гоните этих горе экспертов. Перечень прилагается- Горголадзе, Шпилюк , Дончик,Халпакчи , Докаленко и др
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду