Уряд призначив нового голову Держкіно

Уряд призначив нового голову Держкіно

29 Січня 2020
2980
29 Січня 2020
13:31

Уряд призначив нового голову Держкіно

2980
Головою Державного агентства України з питань кіно стала Марина Кудерчук.
Уряд призначив нового голову Держкіно
Уряд призначив нового голову Держкіно

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму Телеграмі. 

Марина Кудерчук із листопада 2019 року працює заступницею голови Запорізької облдержадміністрації. До цього протягом двох років була заступницею директора та директоркою Запорізького кінотеатру імені Довженка. Має економічну та юридичну освіту. 

Світлини у Фейсбуці пані Кудерчук (зокрема, головне фото профілю) свідчать про її підтримку президентові Зеленському. Також із них ясно, що вони знайомі особисто, адже зустрічалися на показі його стрічки в Запорізькому кінотеатрі, яким керувала Марина Кудерчук. 

Нагадаємо, колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко пішов з посади у серпні минулого року. Своє рішення він пояснив тим, що його «місія з відродження українського кіно виконана». 

4 жовтня Кабмін оголосив конкурс на посаду голови Держкіно. На посаду претендували 13 кандидатів, але після першого етапу їх залишилося вісім. На останньому етапу конкурсу залишилася одна кандидатка – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Але 21 листопада вона не набрала достатньої кількості балів за результатами співбесіди у четвертому турі конкурсу й не пройшла далі. 

Представники української кіноспільноти, після того, як побачили в мережі відео цієї співбесіди, звинуватили членів конкурсної комісії в некомпетентності й упередженості та написали відкритого листа президенту, прем'єр-міністру й міністру культури, молоді та спорту з вимогою переглянути результати співбесіди Юлії Сінькевич на посаду голови Держкіно. Скасувати результати конкурсу та назвати імена відповідальних за ці результати вимагала Спілка кінематографістів України. А сама Юлія Сінькевич заявила, що звернеться до Кабміну та суду.

27 листопада уряд оголосив новий конкурс на вакантну посаду голови Держкіно. Наприкінці грудня Юлія Сінькевич повідомила, що не братиме участі в повторному конкурсі. Наприкінці грудня НАДС оприлюднило список допущених до конкурсу кандидатів – їх було дев’ятеро. Але на початку січня НАДС оприлюднило новий список допущених кандидатів – їх виявилося десятеро.

До фінального туру конкурсу на посаду голови Держкіно пройшли п'ятеро кандидатів, яких НАДС рекомендував до співбесід з представниками Кабміну. Марина Кудерчук займала третє місце за кількістю балів за результатами всіх етапів конкурсу (знання законодавства, іноземної мови, співбесіда з представниками НАДС). 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2980
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду