Правоохоронці прийшли з обшуками до Антіна Мухарського і подружжя волонтерів Акастьолових

Правоохоронці прийшли з обшуками до Антіна Мухарського і подружжя волонтерів Акастьолових

13 Грудня 2019
2897

Правоохоронці прийшли з обшуками до Антіна Мухарського і подружжя волонтерів Акастьолових

2897
Правоохоронці в ніч на 13 грудня провели обшуки в квартирі подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових.
Правоохоронці прийшли з обшуками до Антіна Мухарського і подружжя волонтерів Акастьолових
Правоохоронці прийшли з обшуками до Антіна Мухарського і подружжя волонтерів Акастьолових

Про це Наталя та Євген Акастьолови повідомили на своїх сторінках у Facebook.

«У мене вдома поліція, буде обшук», – написав Євген Акастьолов.

Близько 5:00 він повідомив, що обшук завершився. Пан Акастьолов також вказав, що обшуки проходили в рамках кримінального провадження про вбивства журналіста Павла Шеремета. Пані Наталя уточнила, що правоохоронці відпрацьовують «усі зв'язки нових підозрюваних по справі Шеремета».

У коментарі «Детектору медіа» речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко повідомив, що зараз тривають різні слідчі дії на різних адресах: «Я не можу нічого підтвердити, окрім того, що йдуть різні слідчі дії на різних адресах. Далі – де, які, чому саме там… Тому що йдуть різні слідчі дії, зокрема, й на адресах, які, на думку слідства, мають суттєво відношення (до справи про вбивство Павла Шеремета, – ДМ)».

На фото Наталя та Євген Акастьолови (фото - Facebook)

Крім того, Антін Мухарський 13 грудня теж повідомив про обшуки: «У мою квартиру на Подолі, яку я здаю, увірвалися люди в масках і бронежилетах. Виламавши двері, не пред’явивши жодних документів (рішення суду або постанову прокуратури) поклали на підлогу обличчями до низу чотирьох людей, вилучивши в них телефони мобільні і всю комп’ютерну техніку».

За його словами, обшуки тривали п’ять годин. Зараз юристи та представники пана Мухарського проводять розслідування цього випадку.

«Це все дуже співпадає з вчорашньою пресконференцією міністра Авакова, президента й генерального прокурора Рябошапка, які начебто представили якісь обвинувачення людям, долучених до волонтерського руху, руху воїнів і добровольців АТО. Я теж, певною мірою, долучений до цього руху. Навіть нагороджений державними відзнаками і також брав активну участь у подіях на Сході як митець, волонтер і людина, яка всіляко підтримує опір, у тому числі й збройний, проти російської агресії», – додав він.

Артем Шевченко сказав, що йому про обшук у шоумена нічого не відомо: «Я не знаю, хто обшуки робив».

«Детектор медіа» звернувся до Антіна Мухарського по коментар.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголошувала підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Перший заступник голови Нацполіції, генерал поліції Євген Коваль під час брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ назвав імена п'ятьох підозрюваних у справі: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко, Інна та Владислав Грищенки. Основною версією слідства він назвав «дестабілізацію соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи». За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків).

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 серпня 2018 року Нацполіція заявила, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати. Того ж місяця Юрій Луценко заявляв, що слідство має інформацію, яка, ймовірно, виведе на виконавців та замовників убивства. У травні 2019-го генпрокурор повідомляв про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, проте деталей не розповів.

23 липня 2019 року голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що в рамках розслідування кримінального провадження про вбивство Павла Шеремета було допитано 3,5 тис. осіб та виконано 26 експертиз. Того ж дня він представив Президенту України Володимиру Зеленському і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову секретну інформацією про результати розслідування щодо вбивства журналіста. Після цього Президент України Володимир Зеленським повідомив, що винних у вбивстві буде знайдено.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2897
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду