Міноборони відкинуло звинувачення в «ручному керуванні» акредитаціями журналістів в ООС

Міноборони відкинуло звинувачення в «ручному керуванні» акредитаціями журналістів в ООС

4 Грудня 2019
1753

Міноборони відкинуло звинувачення в «ручному керуванні» акредитаціями журналістів в ООС

1753
Медіаюрист ІМІ Алі Сафаров вважає, що українське законодавство містить прогалину щодо надання акредитації представникам ЗМІ для роботи в районі операції Об’єднаних сил.
Міноборони відкинуло звинувачення в «ручному керуванні» акредитаціями журналістів в ООС
Міноборони відкинуло звинувачення в «ручному керуванні» акредитаціями журналістів в ООС

Міністерство оборони України повідомило, що жодних обмежень або «ручного керування» процесом надання акредитації журналістам для роботи в районі проведення ООС не існує. Про це йдеться в листі-відповіді відомства на заяву Інституту масової інформації.

«Акредитація представників ЗМІ для виконання завдань в районі ООС здійснюється за прозорою процедурою, алгоритмом та чітко визначеними критеріями, які викладені на сайті Міністерства оборони України. Жодних обмежень або "ручного керування" процесом надання акредитації журналістам не існує», – йдеться в листі за підписом начальника штабу – першого заступника командувача об’єднаних сил, генерал-майора Ігоря Танцюри.

У Міноборони розповіли, що допуск представників ЗМІ до району проведення ООС здійснюється відповідно до вимог: закону «Про інформацію»; «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях»; Інструкції про порядок допуску журналістів, працівників ЗМІ на об’єкти Міноборони та Збройні сили України (ЗСУ). Також робота представників цивільних ЗМІ в районі проведення ООС врегульована наказом командувача Об’єднаних сил.

Алі Сафаров, своєю чергою, вказав, що закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» не містить обмежень щодо діяльності журналістів у Донецькій та Луганській областях. Крім того, за його словами, Інструкції про порядок допуску журналістів на об’єкти МОУ та ЗСУ «не охоплює пересування журналістів поза військовими об’єктами».

У Міноборони також звернули увагу, що в деяких випадках свобода слова може бути обмежена, попри статтю 34 Конституції України (згідно з якою кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань). «Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення …», – йдеться в листі.

Пан Сафаров підтвердив цю тезу та додав: «Таким чином можна констатувати, що в законодавстві України відсутня норма, яка б спеціальним чином регламентувала б діяльність журналістів у Донецькій і Луганській областях і обмежувала б їхню діяльність порівняно з загальним порядком. Будь-які вимоги до журналістів перебувати в Донецькій і Луганській областях виключно після акредитації в командуванні ООС не мають законодавчого підґрунтя».  

Як писав ДМ, 7 листопада Інститут масової інформації повідомив, що планує надіслати листи міністру оборони, голові Служби безпеки України, міністру внутрішніх справ та чотирьом комітетам Верховної Ради із прохання вирішити проблему щодо акредитації журналістів в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Нагадаємо, 30 жовтня кореспондет ТСН повідомив, що українських журналістів не пускають у зону відведення військ на Донбасі. Проїзд для журналістів закритий до Катеринівки та Золотого-4 Луганської області, у районі яких з 29 жовтня розпочалося розведення сил і засобів від лінії розмежування. 29 жовтня о 12.00 в Луганській області у районі Золотого-4 почався процес розведення сил з обох сторін на відстань в один кілометр від лінії зіткнення в обидва боки. Розвдення військ триватиме три доби, проте загалом процес розведення сил і засобів може тривати до 30 днів. 28 жовтня в районі проведення ООС оголосили режим «жовтий», який вводить додаткові обмеження для громадян і надає додаткові повноваження військовим і правоохоронцям.

31 жовтня пресцентр штабу ООС повідомив, що робота ЗМІ в районі проведення операції Об’єднаних сил жодним чином не припиняється в зв’язку із запровадженням в районі проведення ООС режиму «жовтий». У штабі також пояснили порядок перетину журналістами блокпостів на Донбасі.

Фотокореспондент Lb.ua Максим Левін повідомив, що йому 6 листопада відмовили в акредитації в зоні проведення операції Об’єднаних сил. У пресцентрі штабу операції Об’єднаних сил пояснили відмову в акредитації тим, що кореспондент перетнув лінію ООС з простроченою карткою без попередньої заявки на роботу. Згодом пан Левін отримав листа від пресцентру штабу, у якому йдеться, що нібито при перевірці документів він пред’явив поліції прескарту, строк дії якої закінчився ще в січні 2019 року. «Я не показував їм прескарти, я їм пред’являв журналістське посвідчення», – сказав фотокореспондент. 

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1753
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду