Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Awards, присуджену в 2018 році

Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Awards, присуджену в 2018 році

21 Жовтня 2019
1400

Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Awards, присуджену в 2018 році

1400
Урочиста церемонія вручення пройшла 21 жовтня в Українському домі в Києві.
Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Awards, присуджену в 2018 році
Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Awards, присуджену в 2018 році

Про це повідомляє «Крим.Реаліі».

Український режисер та колишній політв'язень Олег Сенцов, отримавши нагороду, закликав не забувати про інших українських політв'язнів.

«100 чоловік в Росії, більшість з яких - кримські татари, і 227 осіб в тюрмах Донбасу. І це як мінімум, може, більше. Путін звільнив найбільш медійних, найбіль відомих, щоб на нього це перестало тиснути. Я хочу, щоб ми продовжили всі разом тиснути, поки він не віддасть всіх. Дякую», - сказав він.

Як писав ДМ, Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Awards, яка була заснована в 2018 році з ініціативи громадянського суспільства під егідою Фонду гуманітарного розвитку України.

Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджуватиметься за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

У 2019 році нагороду посмертно присудили активістці Катерині Гандзюк.

Нагадаємо, з 2014 по 2019 рік Олег Сенцов був політв'язнем та утримувався в Росії. Спецслужби РФ затримали українського режисера в анексованому Криму у травні 2014 року. Його звинуватили в начебто підготовці терактів. У серпні 2015-го російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня він написав відкритого листа про припинення голодування з наступного дня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.

7 вересня 2019-го між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.

Після повернення на Батьківщину режисер отримав Шевченківську премію, присуджену йому в 2016 році. Також він планує відвідати Європарламент для отримання премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, лауреатом якої став у 2018 році.

Фото: Крим.Реалії

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1400
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ольга
1858 дн. тому
В статье почему-то не указано ни одной работы этого "режиссёра". А журналисты "Детектор.медиа" могут назвать 3-5 работ Сенцова?)))
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду