У липні зафіксовано 25 випадків порушення свободи слова в Україні, – ІМІ
У липні зафіксовано 25 випадків порушення свободи слова в Україні, – ІМІ
Про це йдеться в щомісячному моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова».
Основними порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 8 та погрози – 7.
Зазначається, що цього місяця порушення були пов’язані, зокрема, з висвітленням журналістами передвиборчої кампанії, а також виборів до Верховної Ради. Зокрема, журналістам перешкоджали та погрожували члени виборчих комісій:
- у Полтаві фотографу видання «Зміст» Богдану Проскурову забороняли фотографувати на дільниці, навіть після того, як той показав посвідчення;
- у Бахмуті Донецької області члени виборчої комісії перешкоджали діяльності журналістки «Вільного радіо» Діани Шароді, яка зафіксувала факт порушення комісією порушення процедури підрахунку голосів;
- у Одесі журналістів «Громадського» не пускали на виборчу дільницю;
- у Покровську Донецької області виборча комісія заборонила бути на засіданні журналістам.
Порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував у 11 областях України. Згідно з моніторингом, лідером таких порушень є Київ, де у липні зафіксовано 10 випадків. Далі йдуть п’ять регіонів, де зафіксовано по два випадки – Миколаївщина, Одещина, Донеччина, Полтавщина та Вінниччина. У інших областях зафіксовано по одному випадку.
«Порушували в червні право журналістів на професію приватні особи, члени виборчих комісій, судової гілки влади, місцевої влади, депутати, правоохоронці, менеджемент каналу, кандидати в нардепи. Також ІМІ зафіксував цього місяця по два випадки побиття, нападів на офіси ЗМІ, цензури та юридичного тиску. Крім того, по одному випадку обмеження доступу до публічної інформації та кібератаки», – йдеться в повідомленні.
Нападу зазнали інформаційне агентство «Укрінформ». Крім того, з гранатомета обстріляли фасад будівлі телеканалу «112 Україна».
Нагадаємо, Інституту масової інформації повідомив, що в Україні за шість місяців 2019 року було зафіксовано 116 випадків порушень свободи слова, більшість цих порушень стосувалася фізичної агресії – 88.
Фото: ІМІ