Ольга Герасим’юк та Олег Черниш теж оскаржили укази президента щодо ротацій у Нацраді

Ольга Герасим’юк та Олег Черниш теж оскаржили укази президента щодо ротацій у Нацраді

19 Липня 2019
3989

Ольга Герасим’юк та Олег Черниш теж оскаржили укази президента щодо ротацій у Нацраді

3989
Члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк та Олег Черниш ініціювали два судові позови щодо скасування указів президента, третіми сторонами в яких виступають Володимир Горковенко та Юрій Артеменко. У відкритті одного провадження суд відмовив, за другим позовом – призначено склад суду.
Ольга Герасим’юк та Олег Черниш теж оскаржили укази президента щодо ротацій у Нацраді
Ольга Герасим’юк та Олег Черниш теж оскаржили укази президента щодо ротацій у Нацраді

На сайті Касаційного адміністративного суду Верховного суду України згадуються три справи з оскарження президентських указів, у яких фігурують Володимир Горковенко та Юрій Артеменко. Одна – за позовом самого Володимира Горковенка (розгляд справи перенесено на 5 вересня), у двох інших пан Горковенко та пан Артеменко є третіми сторонами. Пан Горковенко сказав «Детектору медіа», що йому нічого не відомо про позови його колег щодо кадрових змін у Нацраді.

Позов першої заступниці голови Нацради Ольги Герасим’юк до президента України Володимира Зеленського надійшов до суду 25 червня. Позивачка просила суд визнати протиправними та скасувати укази президента Петра Порошенка про звільнення Юрія Артеменка з Нацради і призначення Володимира Горковенка.

«Позовні вимоги обґрунтовано зокрема тим, що вона є Першим заступником Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, тому оскаржувані Укази стосуються її інтересів та впливають на ефективність роботи державного органу, який внаслідок кадрових рішень позбавлений можливості вирішувати питання, які входять до компетенції цього органу. Таким чином, на думку позивача, незаконне звільнення ОСОБА_3 порушило принцип правової (юридичної) визначеності», – зазначено в ухвалі в цій справі.

27 червня суд відмовив у відкритті провадження за цією справою, оскільки, на думку суду, оскаржувані укази є актами індивідуальної дії, стосуються звільнення і призначення на посади конкретних осіб і не вплинули на права та обов’язки позивачки.

Позов члена Нацради Олега Черниша до президента України Володимира Зеленського надійшов до суду 16 липня, і цього ж дня було призначено склад суду. Поки що ніяких ухвал у цій справі у реєстрі немає, відтак, зміст позову невідомий. Але з огляду на те, що третіми сторонами є Юрій Артеменко та Володимир Горковенко, очевидно, йдеться про укази про їх звільнення та призначення. Олег Черниш відмовився коментувати «Детектору медіа» цей позов.

Нагадаємо, 4 травня голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що залишає посаду за власним бажанням, тому що втомився та має інші пропозиції щодо роботи. Строк його повноважень мав завершитися 7 липня 2019 року.

4 травня Петро Порошенко своїм указом звільнив Юрія Артеменка з посади члена Нацради і призначив на його місце завідувача відділу Головного управління інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка.

7 травня Петро Порошенко призначив Юрія Артеменка членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

10 травня Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, не стала відкривати чергове засідання Нацради, оскільки вважала звільнення голови Нацради Юрія Артеменка неналежним чином оформленим. За її словами, заяву пана Артеменка про звільнення мала розглянути Нацрада, а не президент.

21 травня засідання Нацради не відбулося через відсутність кворуму: двоє членів Нацради із семи були відсутніми (Олег Черниш у відпустці, Валентина Коваля не було на місці). Ольга Герасим’юк повідомила, що звернулася за роз’ясненнями до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

23 травня на круглому столі в Національній спілці журналістів України Ольга Герасим’юк, відповідаючи на запитання голови НСЖУ Сергія Томіленка, підтвердила, що не відкриватиме засідань Нацради, доки не отримає роз’яснення парламентського комітету або ж не буде якихось рішень президента України щодо Нацради.

П'ятеро членів Нацради пропонували провести засідання 28 травня, Ольга Герасим’юк вважала, що не має правових підстав скликати засідання 28 травня.

24 травня президент України Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради та призначення Володимира Горковенка на його місце. Іншим указом президент звільнив Юрія Артеменка з посади члена НКРЗІ.

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк, яка виконує обов’язки голови, і заступниця голови Нацради Уляна Фещук висловили в коментарях «Детектору медіа» думку, що Юрій Артеменко має бути знову прийнятий на роботу в Національну раду з огляду на укази президента України Володимира Зеленського.

27 травня Володимир Горковенко оскаржив укази президента України Володимира Зеленського про скасування указів про звільнення Юрія Артеменка і призначення Володимира Горковенка.

30 травня Верховна Рада призначила членом Національної ради з питань телебачення Максима Онопрієнка – генерального директора запорізької телерадіокомпанії TV5 (кінцевий власник – Рінат Ахметов), висунутого «Всеукраїнською асоціацією мовлення громад».

4 липня Нацрада розблокувала роботу і провела перше за понад два місяці засідання, на якому розглянула частину питань, що накопичилися.

9 липня президент України Володимир Зеленський призначив Юрія Зіневича членом Нацради.

18 липня Касаційний адміністративний суд Верховного суду України переніс на 5 вересня розгляд справи за позовом Володимира Горковенка до президента України Володимира Зеленського про визнання протиправними та скасування президентських указів щодо кадрових ротацій у Нацраді.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3989
Читайте також
28.05.2019 13:11
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
1 592
21.05.2019 12:10
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
4 111
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду