15:08
Середа, 10 Липня 2019

Новий член Нацради працював помічником-консультантом Ольги Герасим’юк

Новопризначений президентом України член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Зіневич у 2006-2007 роках працював штатним помічником-консультантом народної депутатки п’ятого сликання Ольги Герасим’юк – нині першої заступниці голови Нацради.
Новий член Нацради працював помічником-консультантом Ольги Герасим’юк
Новий член Нацради працював помічником-консультантом Ольги Герасим’юк

4 липня Юрій Зіневич подав декларацію як кандидат на посаду члена Нацради. З декларації випливає, що він працював в адвокатському об’єднанні «Адвокатська фірма “Наше право”», де заробив у 2018 році 44 677 грн. Також він отримав 50 тис. грн від продажу рухомого майна. Інших доходів у 2018 році в пана Зіневича не було. Однак він задекларував 1 млн грн готівкою, а у 2018 році витратив 560 тис. грн на придбання автомобіля. У його власності частки в трьох квартирах у Києві (у співвласності з рідними) і земельна ділянка в селі Ходосівка під Києвом, у його матері – ще дві земельні ділянки під Києвом.

Пан Зіневич є співвласником адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма “Наше право”» (33,33%) і ТОВ «Індіго автосервіс» (50%), а також співзасновником ГО «Вільні гендерні комунікації» (з 2018 року перебуває в стані припинення) та ГО «Розвиток об’єднаних територіальних громад». У цих громадських організаціях співзасновницею також є Ірина Ванникова – колишня прес секретарка президента Віктора Ющенка, нині кандидатка в народні депутати.

Сам Юрій Зіневич теж раніше балотувався в депутати. У 2014 році – до Верховної Ради як самовисуванець по мажоритарці, у 2015 році – до Київської міської ради від Української народної партії.

Нагадаємо, 9 липня президент України Володимир Зеленський призначив Юрія Зіневича членом Нацради.

Раніше Верховна Рада призначила членом Національної ради з питань телебачення Максима Онопрієнка – генерального директора запорізької телерадіокомпанії TV5 (кінцевий власник – Рінат Ахметов), висунутого «Всеукраїнською асоціацією мовлення громад».

Як писав ДМ, 4 травня голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що залишає посаду за власним бажанням, тому що втомився та має інші пропозиції щодо роботи. Строк його повноважень мав завершитися 7 липня 2019 року.

4 травня Петро Порошенко своїм указом звільнив Юрія Артеменка з посади члена Нацради і призначив на його місце завідувача відділу Головного управління інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка.

7 травня Петро Порошенко призначив Юрія Артеменка членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

10 травня Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, не стала відкривати чергове засідання Нацради, оскільки вважає звільнення голови Нацради Юрія Артеменка неналежним чином оформленим. За її словами, заяву пана Артеменка про звільнення мала розглянути Нацрада, а не президент.

21 травня засідання Нацради не відбулося через відсутність кворуму: двоє членів Нацради із семи були відсутніми (Олег Черниш у відпустці, Валентина Коваля не було на місці). Ольга Герасим’юк повідомила, що звернулася за роз’ясненнями до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

23 травня на круглому столі в Національній спілці журналістів України Ольга Герасим’юк, відповідаючи на запитання голови НСЖУ Сергія Томіленка, підтвердила, що не відкриватиме засідань Нацради, доки не отримає роз’яснення парламентського комітету або ж не буде якихось рішень президента України щодо Нацради.

П'ятеро членів Нацради пропонували провести засідання 28 травня, Ольга Герасим’юк вважала, що не має правових підстав скликати засідання 28 травня.

24 травня президент України Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради та призначення Володимира Горковенка на його місце. Іншим указом президент звільнив Юрія Артеменка з посади члена НКРЗІ.

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк, яка виконує обов’язки голови, і заступниця голови Нацради Уляна Фещук висловили в коментарях «Детектору медіа» думку, що Юрій Артеменко має бути знову прийнятий на роботу в Національну раду з огляду на укази президента України Володимира Зеленського.

27 травня Володимир Горковенко оскаржив укази президента України Володимира Зеленського про скасування указів про звільнення Юрія Артеменка і призначення Володимира Горковенка.

4 липня Нацрада розблокувала роботу і провела перше за понад два місяці засідання, на якому розглянула частину питань, що накопичилися.

Фото: фейсбук

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
743
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop