Апеляційний суд повернув справу Крістіни Бердинських на повторний розгляд (ДОПОВНЕНО)

Апеляційний суд повернув справу Крістіни Бердинських на повторний розгляд (ДОПОВНЕНО)

26 Вересня 2018
2537
26 Вересня 2018
14:00

Апеляційний суд повернув справу Крістіни Бердинських на повторний розгляд (ДОПОВНЕНО)

2537
26 вересня Апеляційний суд міста Києва направив на повторний розгляд до Печерського районного суду міста Києва клопотання Генеральної прокуратури України щодо доступу до телефонних даних журналістки Крістіни Бердинських
Апеляційний суд повернув справу Крістіни Бердинських на повторний розгляд (ДОПОВНЕНО)
Апеляційний суд повернув справу Крістіни Бердинських на повторний розгляд (ДОПОВНЕНО)

Про це журналіста повідомила на своїй сторінці у Facebook та підтвердила це «Детектору медіа».

«Рішення Апеляційного суду – справу повернули до Печерського суду. Тепер Печерський суд буде знову вирішувати давати доступ до мого телефону за 1,5 року чи ні», – написала.

«Детектор медіа» попросив медіаюристку Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову прокоментувати рішення суду.

«Апеляційний суд скасував ухвалу від 27 серпня і направив справу на новий розгляд до Печерського суду.

Підставою для скасування було порушення процедури, суд послався на ч. 2 ст. 412 КПК, пункт 7) у матеріалах провадження відсутній журнал судового засідання або технічний носій інформації, на якому зафіксовано судове провадження в суді першої інстанції», – сказала вона.

За словами пані Панкратової, на даний момент ще не вичерпано ефективні способи захисту в національних інстанціях, тому наразі зверення до ЄСПЛ не може бути підготовлено.

«Але суд першої інстанції може відмовити у задоволенні клопотання прокуратури повністю. Якщо Печерський суд відмовить у задоволенні клопотання, думаю, що право Христини буде захищено на національному рівні», – додала медіаюристка.

Зазначимо, що 20 вересня суд не зміг розгялунти скаргу, бо не надійшли матеріали судового провадження з Печерського райсуду. Крім того, на засідання не з'явилася сторона обвинувачення.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької за період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідуваннядиректором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

5 вересня стало відомо, що крім Наталі Седлецької ГПУ отримала доступ до даних телефонних переговорів і журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали в ГПУ ще в грудні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки Наталі Седлецької тим, що вона відмовилась надати інформацію про час зустрічі з керівником НАБУ.

«Радіо Свобода» назвала санкцію суду на доступ до даних телефону Наталі Седлецької «надмірним» і таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду викликало стурбованість і критичну реакцію редакції програми «Схеми»Transparency International, громадських організаційжурналістівголови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політикиПосольства США в УкраїніЄвропейського СоюзуПарламентської Асамблеї Ради Європи. 7 вересня в Києві пікетували ГПУ на підтримку Наталі Седлецької та Христини Бердинських.

Наталка Седлецька оскаржила ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою ГПУ було надано доступ до даних з її мобільного телефону. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу та зменшив обсяг даних, які ГПУ може отримати з телефону журналістки. Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

18 вересня стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини, до якого звернулася Наталка Седлецька, ухвалив рішення застосувати «Правило 39» свого Регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо її справи та на місяць зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону Седлецької.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2537
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду