Журналістку Седлецьку запросили на зустріч із Луценком

Журналістку Седлецьку запросили на зустріч із Луценком

5 Вересня 2018
2173

Журналістку Седлецьку запросили на зустріч із Луценком

2173
Журналістку, головну редакторку програми «Схеми» Наталію Седлецьку запрошено на зустріч з генеральним прокурором України Юрієм Луценком. У відповідь «Радіо Свобода» запрошує його на прямий ефір
Журналістку Седлецьку запросили на зустріч із Луценком
Журналістку Седлецьку запросили на зустріч із Луценком

Про це журналістка написала у Facebook.

«Вчора близько опівночі мені зателефонувала прес-секретар Юрія Луценка Лариса СарганПовідомила, що Генпрокурор запрошує мене сьогодні на закриту зустріч. Без камери. На 15-30. Метанібито щоб пояснити, навіщо ГПУ вдалось до такого крокузняти інформацію з мого телефону за півтора роки», – написав він.

Також Седлецька написла, що «Радіо Свобода» запрошує пана Луценка в цей же час «замість кулуарної зустрічі за зачиненими дверима дати відкритий коментар у прямому ефірі».

«Детектору медіа» пані Сарган цю інформацію підтвердила та уточнила, що мова йде не про «закриту» зустріч.

«На зустріча не на закриту зустріч», – сказала вона.

Згодом пані Седлецька написала, що Луценко відмовився від прямого ефіру «Радіо Свободи» та опублікувала у мережі 10 питань до нього.

Як писав «Детектор медіа», у 2017 році після спілкуванням з журналістами директором НАБУ Артемом Ситником ГПУ відкрила кримінальну справу за фактом можливого розголошення таємниці слідства посадовою особою правоохоронного органу. Тоді пан Ситник стверджував, що під час спілкування з журналістами не надавав їм даних досудового слідства.

У грудні 2017 року Наталію Седлецьку викликали на кількагодинний допит до Генеральної  прокуратури у справі проти керівника НАБУ. На допиті розслідувачка послалась на пряму норму Кримінально-процесуального кодексу, за якою журналістів не можуть допитувати як свідків про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації.

27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником.

Речниця «Радіо Свободи» Джоанна Левісон назвала це рішення «надмірним» та таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси».

Рішення суду також засудила редакція програми «Схеми» та Transparency International. Журналісти та громадські організації закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо керівника програми «Схеми».

Речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко заявив, що дані з телефона журналістки необхідні слідчим «для встановлення часу, дати та місця (геолокації) ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ» Артемом Ситником.

 

Фото: 5 канал

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2173
Читайте також
05.09.2018 11:12
Наталія Седлецька
1 489
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду