За даними ФСБ, не було жодної людини, яка б могла збути Сенцову зброю або вибухові речовини - адвокат
За даними ФСБ, не було жодної людини, яка б могла збути Сенцову зброю або вибухові речовини - адвокат
Про це Дмитро Дінзе написав на своїй сторінці у Facebook.
«Сьогодні мусується, що якийсь "чоловік у військовій формі" звинуватив Олега Сенцова в бажанні придбати у нього вибухівку. Доказів, звичайно, ніяких, навіть своє ПІБ не розкриває. Це, звичайно, повна маячня, тому що за матеріалами кримінальної справи ніколи не фігурувала інформація про бажання Олега взагалі купувати щось заборонене. А ось що Олег Сенцов хотів вагонами везти до Криму людей з "Правого сектора" - таке було», - написав він.
За словами адвоката, «людина у військовій формі», ймовірно, «переплутала» Сенцова з іншим засудженим у цій справі кримчанином – Олексієм Чірнієм.
«Чірній якраз і звинувачував Олега в спільних діях з придбання вибухівки. Придбання відбувалося під наглядом співробітників ФСБ Росії. У цій справі ФСБ Росії встановлювала довгий час людей, які так чи інакше контактували з Сенцовим, серед них не було жодної людини, яка б могла збути Сенцову зброю або вибухові речовини, і повірте, оперативні співробітники працювали не тільки в Криму, але і на території України. Тому дивно чути таку маячню, інакше як провокацією, цей вчинок не назвати», - додав Дмитро Дінзе.
Як відомо, заяву про нібито бажання Сенцова придбати зброю було зроблено 26 червня під час заходу на підтримку Олега Сенцова «Ідемо до кінця» на конференції ОБСЄ зі свободи слова. Інформацію підхопили та розповсюдили видання «Страна.ua» та російські ЗМІ.
Як повідомляв «Детектор медіа», під час заходу також репрезентували перший відеоролик із серії відео, на яких друзі й колеги Олега Сенцова, українські актори, ведучі, музиканти читають його оповідання.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки» та ін.
15 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує понад місяць, «задовільний». За її словами, Сенцов «не втратив ваги».
20 червня Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Олега Сенцова. Сам Сенцов заявив, що не писатиме прохання про помилування.
22 червня адвокат Олега Сенцова - Дмитро Дінзе - повідомив українському омбудсмену про погіршення стану свого підзахисного: Сенцов майже не встає з ліжка, у нього, за словами лікарів, відмовляють рецептори.
25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова. У Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи.