11:34
Понеділок, 19 Грудня 2016

Однокурсники Миколи Семени об’єдналися, щоб підтримати журналіста

Однокурсники журналіста Миколи Семени, який утримується в Криму російською владою і звинувачується у «порушенні територіальної цілісності РФ», зробили спільну заяву
Однокурсники Миколи Семени об’єдналися, щоб підтримати журналіста
Однокурсники Миколи Семени об’єдналися, щоб підтримати журналіста

Однокурсники Семени звертаються до України, Росії та інших держав з проханням «виступити єдиним фронтом проти злочинів російського фашизму».

 «Ми закликаємо ще активніше об’єднати зусилля прогресивної громадськості, щоб зупинити варварську військову агресію  Росії  в Україні та  Сирії, що призвела до багаточисельних жертв мирного населення, закликаємо зупинити політичні репресії на окупованих Росією територіях Криму та  Донбасу і захистити людей, які вже потрапили у жорна  переслідувань як на окупованих територіях України, так і в самій Росії,– йдеться в заяві. – Наш однокурсник Микола Семена завжди був і сьогодні залишається людиною високої честі і професійного обов’язку. Упродовж багатьох  років він працював у великих авторитетних виданнях і виступав на їхніх сторінках з яскравими, талановитими, чесними і всебічно аргументованими публікаціями. Останніми роками  він публікувався на радіо "Свобода", у всеукраїнській щоденній газеті "День", на сайті "Крим.Реалії"».

Однокурсники Семени також зазначають, що сьогодні кримчани позбавлені права на інформацію, а «будь-яке поширення інформації окрім офіційної російської пропаганди карається як злочин».

«Нас глибоко непокоїть і те, що разом із Миколою Семеною під репресії російського режиму потрапили у Криму інші наші колеги журналісти Андрій Клименко, Ганна Андрієвська, Ільмі Умеров, а також кілька  журналістів у самій Росії», – зазначено в заяві.

Читайте також

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени. 7  грудня кримському журналісту Миколі Семені вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції.  Матеріали у справі планують передати до суду до 1 січня 2017 року.

На фото – Микола Семена

Фото: Аліна Смутко, «Крим.Реалії»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
734
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop