18:49
Вівторок, 13 Грудня 2016

Адвокат Семени: половина кримінальної справи журналіста – відеозйомка його роботи за комп'ютером

Половина кримінальної справи кримського журналіста Миколи Семени, якого звинувачують у «порушенні територіальної цілісності РФ», - це просто відеозйомка його роботи за комп'ютером
Адвокат Семени: половина кримінальної справи журналіста –  відеозйомка його роботи за комп'ютером
Адвокат Семени: половина кримінальної справи журналіста –  відеозйомка його роботи за комп'ютером

Про це на прес-конференції в Києві заявив його російський адвокат Андрій Сабінін, повідомляє «Укрінформ».

«Половина його кримінальної справи - це оперативна зйомка того, що відбувається на екрані комп'ютера. Тобто, ось ви сидите, працюєте з комп'ютером, а вас бачать. Навіть зараз я з ним листуюся, а це бачать», - заявив Сабінін.

Адвокат зазначив, що доказом обвинувачення в закликах до порушення територіальної цілісності країни, тобто в злочині за частиною 2 статті 280 КК РФ з максимальним терміном покарання 5 років, є сумнівна лінгвістична експертиза. 

«У справі, за великим рахунком, два докази, один з яких, за великим рахунком, можна не враховувати - це так звана авторознавча експертиза, яку чекали 4 місяці, яка практично встановила авторство статті, чого він сам не заперечував. Не готовий сказати, як у вас, але у нас зараз з екстремізмом борються не юристи, а лінгвісти. Це дуже велика російська проблема. Будь-який екстремізм у нас зараз проходить через руки людей з філологічною освітою, лінгвістичною спеціалізацією, які встановлюють у висловах в ЗМІ, висловах в Інтернеті наявність словесних висловів, які слідчим судом можуть бути встановлені як такі, що закликають до екстремізму», - пояснив Сабінін. 

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Читайте також

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

З 7 липня Семені обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась  заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени.

7 грудня кримському журналісту Миколі Семені вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції. Матеріали по справі планують передати до суду до 1 січня 2017 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1100
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop