16:15
Вівторок, 13 Грудня 2016

У Києві пройде виставка вцілілих знімків кримського журналіста Миколи Семени

15 грудня в Кримському домі у Києві відбудеться фотовиставка «Абсолютно вилучено» кримського фоторепортажиста Миколи Семени, якого влада РФ незаконно звинуватила в закликах до порушення територіальної цілісності. Виставку представляють громадська організація «КримSOS» і видання «Крим.Реалії».
У Києві пройде виставка вцілілих знімків кримського журналіста Миколи Семени
У Києві пройде виставка вцілілих знімків кримського журналіста Миколи Семени

Про це повідомляє «Центр інформації про права людини».

На фотовиставці «Абсолютно вилучено» представлені роботи Миколи Семени,  які вдалося зберегти під час вилучення фотоархіву журналіста органами ФСБ в Криму.  У квітні 2016 року російські силовики увірвалися до нього з обшуком і вилучили 900 гігабайтів інформації, 80% з якої становив фотоархів за 20 років роботи.

Захід має на меті: розповісти про кримінальне переслідування Миколи Семени; обговорити можливі дії щодо його звільнення; підняти питання свободи слова в Криму і затримань українських журналістів, які працюють з темою Криму.

15 грудня крім відкриття фотовиставки Миколи Семени «Абсолютно вилучено» відбудеться дискусія «Журналістика в Криму: шляхи звільнення».

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Читайте також

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени. 7  грудня кримському журналісту Миколі Семені вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції.  Матеріали у справі планують передати до суду до 1 січня 2017 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
630
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop