Андрій Шевченко: Президент не може зареєструвати законопроект про суспільне мовлення, поки Рада не розгляне депутатський

26 Жовтня 2010
13813
26 Жовтня 2010
14:50

Андрій Шевченко: Президент не може зареєструвати законопроект про суспільне мовлення, поки Рада не розгляне депутатський

13813
Андрій Шевченко: Президент не може зареєструвати законопроект про суспільне мовлення, поки Рада не розгляне депутатський

Учора, 25 жовтня, був останній день реєстрації альтернативних до проекту № 7241 законопроектів про суспільне мовлення, однак президент Віктор Янукович так і не вніс до Верховної Ради свій проект. Відповідно до регламенту, тепер альтернативний законопроект не можна зареєструвати, поки не буде розглянутим у залі законопроект № 7241, внесений народними депутатами Андрієм Шевченком, Владиславом Каськівом і Євгеном Сусловим. Про це сказав у коментарі ТК голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.

 

«Ми чули, що були раніше заяви від президента про те, що він збирався зареєструвати такий альтернативний законопроект. Але цього не сталося, - сказав пан Шевченко. - Тому для нашого комітету це означає, що ми беремося до роботи, будемо розглядати законопроект № 7241 і вносити його в зал». Якщо він буде прийнятий за основу, то його доопрацьовуватимуть до другого читання. У разі його відхилення «процес буде починатися з початку».

 

Андрій Шевченко сприймає відмову президента від реєстрації альтернативного законопроекту про суспільне мовлення як жест на підтримку законопроекту № 7241: «З політичної точки зору я трактую ситуацію так: думаю, що президент побачив наш законопроект і вирішив, що немає сенсу вносити альтернативний законопроект. Ми будемо розраховувати, що оскільки президент не вніс свого законопроекту, то він буде підтримувати наш. Я насправді готовий все робити, щоб суспільне мовлення відбулося в Україні, як спільна справи влади і опозиції».

 

Також Андрій Шевченко повідомив, що велися переговори з офісом представника ОБСЄ з питань свободи слова Дуньї Міятович, а також представниками Ради Європи та Європарламенту про здійснення міжнародної експертизи законопроекту. Оскільки альтернативних проектів до Верховної Ради не внесено, до міжнародних інстанцій Андрій Шевченко надсилатиме проект № 7241.

 

За словами голови комітету, наразі від президента на тему суспільного мовлення був представлений лише один документ - Концепція створення громадського телебачення від Громадської гуманітарної ради при президентові України. Пан Шевченко також згадав текст проекту «Про Національну громадську телерадіокомпанію України», оприлюднений на сайті наукового журналу «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації», однак для нього є незрозумілим статус цього документу: «У нас немає жодних підтверджень, які би прояснили статус цього документа: чи це документ від президента, чи Гуманітарної ради, чи особисто від пана Бебика, чи це просто чорновий варіант». Нагадаємо, що розробники проекту зазначили, що в його основу поклали Концепцію створення громадського телебачення, та запропонували надсилати пропозиції та зауваження до проекту.

 

Також Андрій Шевченко не побачив у цьому тексті врахування всіх претензій, які висловлювалися до концепції, зокрема, до механізму фінансування та формування наглядової ради. «Мене потішили креативні рішення пов'язані з національним медіаоркестром та медіауніверситетом. Я думаю, що тут треба зрозуміти, чи йдеться про систему суспільного мовлення, чи йдеться про те, щоб пороздавати якісь призи людям, які зараз наближені до Адміністрації президента», - сказав він.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13813
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду