Справа Гонгадзе: слідство назвало єдиного замовника вбивства

15 Вересня 2010
32794
15 Вересня 2010
12:34

Справа Гонгадзе: слідство назвало єдиного замовника вбивства

32794
Напередодні десятої річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе завершене слідство у справі про його вбивство. За офіційними даними Генпрокуратури, слідство встановило, що замовником убивства був тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, який на початку 2005 року був знайдений мертвим у власному будинку. Між тим, у причетних до справи і добре поінформованих осіб такі висновки слідства викликали скептичну реакцію.
Справа Гонгадзе: слідство назвало єдиного замовника вбивства

Генеральна прокуратура завтра вранці передає матеріали слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе для ознайомлення родичам загиблого. На лаві підсудних має опинитися організатор та виконавець злочину - генерал міліції Олексій Пукач, який на момент убивства очолював у МВС службу стеження. Співучасники злочину троє офіцерів міліції вже отримали по 12 і 13 років ув'язнення.



За даними прес-служби Генпрокуратури, слідство встановило, що замовником і підбурювачем убивства засновника інтернет-видання «Українська правда» є тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. У 2005 році екс-міністр був знайдений мертвим у власному будинку з двома вогнепальними пораненнями. Слідство встановило, що це було самогубство.



Адвокат Валентина Теличенко, яка представляє інтереси дружини загиблого журналіста, каже, що офіційна версія слідства залишає багато запитань, на яких наразі немає відповіді. Зокрема, якими були мотиви генерала Кравченка, щоб замовити вбивство журналіста.



«Я не виключаю, що слідство не встановило мотиви Кравченка, - каже вона. - Вважаю, що це надзвичайно важлива обставина для з'ясування всіх інших обставин вчинення злочину».


Відлуння «касетного скандалу»



Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Невдовзі в Таращанському районі на Київщині було знайдено обезголовлене тіло, як згодом з'ясувалося, загиблого журналіста. А потім лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз оприлюднив записи зроблені в кабінеті Президента. Із них випливало, що замовником злочинних дій проти журналіста був тодішній президент Леонід Кучма.



Записи потайки зробив охоронець Президента - майор Микола Мельниченко.



Тепер, коментуючи інформацію про закінчення слідства, майор Мельниченко не виключає, що він не свідчитиме в суді. Від коментарів він відмовився, пообіцявши розповісти все на прес-конференції вранці 15 вересня.



Адвокат Валентина Теличенко каже, що «плівки Мельниченка» не фігуруватимуть на судовому процесі як доказ.



«По-перше, записи одержані в незаконний спосіб, - зазначає вона. - І ми не бачили судового рішення, яким би було виправдано дії тієї особи чи осіб, які зробили ці записи. По-друге, не встановлено походження цих записів. На жаль, первісних носіїв і далі немає в розпорядженні слідчих органів, наскільки мені відомо».



Колишнього заступника Кравченка дивують матеріали слідства

 

Ще в червні цього року в інтерв'ю Радіо Свобода народний депутат і генерал міліції Геннадій Москаль, сказав, що слідство шукає крайнього, щоб із нього зробити замовника вбивства. Тепер в офіційну версію Генпрокуратури, що єдиним замовником убивства є колишній міністр внутрішніх справ, він також не вірить.



«Кравченко - це політичне рішення, а не процесуальне», - зазначає Геннадій Москаль.



Сумніви у нього викликають і матеріали слідства, які потрапили в пресу. Зокрема, ніби міністр замовив вбивство прямо у себе в кабінеті.



«Я двічі був заступником Кравченка. У мене з ним були конфіденційні розмови - він їх ніколи не вів у кабінеті. Щоб у кабінеті дати наказ на замовне вбивство - ну, як казав Станіславський, «не вірю!», - поділився з Радіо Свобода своїми міркуваннями Геннадій Москаль.



За словами адвоката Валентини Теличенко, судовий процес може розпочатися наприкінці цього або на початку наступного року. Не виключено, що частково він проходитиме в закритому режимі, адже йтиметься про роботу міліцейського підрозділу зовнішнього спостереження.

 

Дмитро Шурхало,  «Радіо Свобода»

 

Фото -  «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Шурхало, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
32794
Читайте також
24.09.2010 11:44
Юрій Луканов, «Радіо Свобода»
42 362
16.09.2010 13:07
Сергій Грабовський, «Радіо Свобода»
36 564
14.09.2010 17:27
Роман Гончаренко, «Німецька хвиля»
32 478
14.09.2010 11:33
Сергій Лещенко, «Українська правда»
38 436
03.08.2010 08:34
Сергій Лещенко, «Українська правда»
51 168
11.03.2010 12:21
Олександр Народецький, «Радіо Свобода»
31 498
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду