Законопроект «Про доступ до публічної інформації» готовий до другого читання

14 Червня 2010
20784
14 Червня 2010
16:35

Законопроект «Про доступ до публічної інформації» готовий до другого читання

20784
Законопроект «Про доступ до публічної інформації» готовий до другого читання

Робоча група з доопрацювання законопроекту «Про доступ до публічної інформації» (№2763), ухваленого Верховною Радою України у першому читанні, завершила обговорення пропозицій до його редакції. Про це повідомляє перший заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.

 

Тепер робоча група рекомендує парламентському Комітету з питань свободи слова та інформації підтримати редакцію законопроекту в другому читанні та в цілому.

 

Також робоча група рекомендує комітету провести розгляд цього законопроекту із залученням зацікавлених представників органів влади та громадськості.

 

До робочої групи входять юрист Інституту масової інформації Роман Головенко, директор Центру політико-правових реформ Мар‘яна Демкова, голова Асоціації медіаюристів України Тетяна Котюжинська, головний спеціаліст відділу з питань законодавства про інформацію департаменту соціального, соціального, трудового та гуманітарного законодавства Міністерства юстиції України Ганна Красноступ; народні депутати України Володимир Ландік та Андрій Шевченко, експерт з доступу до інформації Харківської правозахисної групи Оксана Нестеренко, юрисконсульт Служби безпеки України Костянтин Приходько, директор із розвитку неурядової організації «Центр суспільних медіа» Василь Самохвалов, представниця International Media Support Антоніна Черевко та директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.

 

Нагадаємо, законопроект «Про доступ до публічної інформації» пропонує скоротити терміни надання відповідей на інформаційні запити до п'яти днів, а у надзвичайних ситуаціях - до 48 годин із моменту отримання запиту. Також законопроект встановлює відповідальність за відмову чи затягування надання інформації і розширює коло суб'єктів, що зобов'язані надавати та оприлюднювати інформацію. Окрім цього у презентованому законопроекті пропонують встановити обов'язок надавати інформацію з обмеженим доступом («має надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес. Законопроект розширює й перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може здійснюватися поштою, факсом, телефоном, електронною поштою. Також закріплюється право на усний запит для отримання оперативної інформації.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20784
Читайте також
04.11.2010 10:00
Тарас Шевченко, для «Детектор медіа»
31 223
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Аля
5272 дн. тому
Чекаємо з нетерпінням!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду