Ольга Червакова вважає рішення прокуратури ганьбою та обіцяє депутатові Ткаченку судовий позов
Парламентський кореспондент СТБ Ольга Червакова дізналася про рішення прокуратури з інтернету. «Коли я подзвонила слідчому, він сказав, що надіслав мені копію постанови про відмову в порушенні кримінальної справи ще 18 вересня. І назвав адресу, за якою я живу і де щодня перевіряю поштову скриньку. Сьогодні - 28 вересня, а закон надає на оскарження такого рішення 10 днів. Тобто, часу вже не залишилося». Таким чином, вважає Ольга, «прокуратура ще раз показала своє обличчя».
«Мені не зрозуміло, де наші правоохоронні органи брешуть - коли ухвалюють такі екзотичні рішення чи коли Генпрокуратура декларує, що захищає права журналістів. У рішенні Печерської прокуратури йдеться про відсутність наміру в депутата Ткаченка завадити моїй професійній діяльності, і в тому ж абзаці написано, що його дії продиктовані небажанням надавати відповіді на мої запитання. Як на мене, "небажання надавати відповіді" і було тим самим "наміром", якого не знайшла прокуратура».
Водночас Ольга Червакова не збирається полишати цю справу: «Я дуже рада, що рішення прокуратури винесено у відносно короткий термін і що нас не маринували, як знімальну групу СТБ у 2006 році у справі Калашникова. Я буду щаслива, якщо цю справу розгляне суд у відкритому режимі, і я впевнена, що в цьому випадку буде ухвалено справедливе і законне рішення. Я вимагатиму в прокуратури копію постанови, яка так до мене і не дійшла, а заодно - пошукаю в їхній канцелярії копію квитанції про надсилання мені цього листа. Я сподіваюся, що вона є. Щойно в мене на руках будуть усі документи, невідкладно буде звернення до суду».
На думку Ольги Червакової, через незграбні дії прокуратури, яка не захотіла поставити крапку в скандалі із Ткаченком, справа набуде ще більшого резонансу. Крім звернення до суду, журналістка готує листа в парламентський комітет із законодавчого забезпечення правоохоронних органів, оскільки вважає, що рішення Печерської прокуратури й те, як про нього було повідомлено громадянам, можна кваліфікувати як бездіяльність.
«Детектор медіа»