Екс-президент НТКУ Олександр Савенко працюватиме на ДТРК «Культура»

10 Липня 2009
13804
10 Липня 2009
14:53

Екс-президент НТКУ Олександр Савенко працюватиме на ДТРК «Культура»

13804
Екс-президент НТКУ Олександр Савенко працюватиме на ДТРК «Культура»

Екс-президент Національної телекомпанії України Олександр Савенко з 1 липня призначений першим заступником генерального директора державної телерадіокомпанії «Культура» з творчих питань. «Це була відкрита вакансія», - повідомив він «Детектор медіа».

 

Після звільнення з НТКУ в лютому 2005 року пан Савенко не працював на телебаченні, а «займався зв'язками з громадськістю, ЗМІ й органами державної влади». Назву організації пан Савенко не захотів уточнити.

 

За словами Олександра Савенка, він мав п'ять пропозицій, пов'язаних з кіно і телебаченням, але надав перевагу «Культурі». Пояснює свій вибір тим, що цей канал «не страшно вмикати», тут немає політики і це одне з небагатьох інформаційних джерел, яке «незакаламутнене і де найкраще думати про творчість».

 

Олександр Савенко опікуватиметься контентом каналу «Культура». За його словами, можливе і його повернення в кадр - щойно дозволять фінансові можливості. «Я не збираюся реанімовувати свою "Четверту владу", яку вів на Першому національному. Але хотілося б мати програму такого плану, яка стосувалася б культурологічних проблем», - розповів він.

 

На заваді реалізації задумів може стати брак фінансування й техніки. «Хотілося б відродити жанр телевистав, але в нас навіть немає ПТС. Держава змогла профінансувати її придбання лише на 20%», - зауважив Олександр Савенко.

 

Довідка:

Олександр Савенко народився 23 лютого 1955 року в місті Лубни Полтавської області в сім'ї службовців. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Шевченка (1973-1978 роки). У 1978-1980 роках - редактор періодичних видань Товариства культурних зв'язків з українцями за кордоном. У 1980-1990 роках - завідувач відділом, відповідальний секретар газети «Ньюс фром Юкрейн». У 1990-1991 роках - редактор Київської міської профспілкової газети «Спілка». 1991-1992 роках - перший заступник головного редактора тижневика Спілки журналістів України «Дума». З листопада 1992 року - головний редактор газети «Київський вісник». З 8 серпня 1994 року - президент Державної телерадіомовної компанії України. З лютого 1995 року по серпень 1996 року - заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України - президент Національної телекомпанії України. З грудня 1996 року по квітень 1999 року - заступник міністра інформації України - генеральний директор Державного інформаційного агентства України. З квітня 1999 року по лютий 2000 року - голова Держкомітету телебачення і радіомовлення України. З лютого 2000 по березень 2003 року - керівник управління з питань взаємодії із засобами масової інформації та органами державної влади Адміністрації Президента України. З березня 2003 по лютий 2005 - президент Національної телекомпанії України.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13804
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Макарчику співчуття
5642 дн. тому
Тримайся латентний українофоб, білогвардієць з "культурного фронту"! Від полтавського петлюрівця доведеться тікати до Москви, до свого папіка Род-го.
Наталя Грабченко
5643 дн. тому
"Відроджувати" жанр телевистав немає потреби. Телерадіокомпанія "Золоті ворота" має ПТС і займається цим жанром останні 13 років. У доробку - 130 телевистав, що лежать на полиці, бо жодному каналу не потрібне українське театральне мистецтво. А пан Савенко з часів "Четвертої влади" цієї проблеми вперто не помічає.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду