«Не продаємось!»: У грудні найбільше новин купив «Енергоатом»

16 Січня 2008
3732
16 Січня 2008
13:36

«Не продаємось!»: У грудні найбільше новин купив «Енергоатом»

3732
«Не продаємось!»: У грудні найбільше новин купив «Енергоатом»
Компанія «Енергоатом» найчастіше фігурує у матеріалах, які були зроблені з порушеннями стандартів актуальності, значущості та збалансованості, але показані в основних випусках новин загальнонаціональних телеканалів протягом грудня. Найбільше таких матеріалів було у «Підсумках» на ТРК «Ера». Серед ведучих найбільше матеріалів з порушенням стандартів подала до ефіру Олена Фроляк з ICTV.
 
Такими є висновки 4 незалежних експертів: Наталії Лигачової («Детектор медіа»), Вікторії  Сюмар («Інститут масової інформації»), Тараса Шевченка («Інститут медіа-права») та Віталія Максимова («Дело»).
 
Експерти дійшли цих висновків за результатами моніторингу теленовин, що його проводить журналістська ініціатива «Не продаємося!», метою якої є викорінення замовних матеріалів на телебаченні.
 
З 20 матеріалів, де експерти одноголосно зафіксували явні порушення стандартів актуальності, значущості та збалансованості, 8 стосувалися «Енергоатому».
 
Про кого матеріал*
Скільки було показано
Енергоатом
8
Борис
2
Престиж
1
Датагруп
1
Київський завод шампанських вин
1
Віннер Форд
1
Броварська райдержадміністрація
1
АТБ
1
Оранта
1
Акса
1
Держкомінформ
1
Канівський маслосирзавод
1
 
*Розшифровки усіх матеріалів Ви зможете прочитати на сайті «Детектор медіа».
 
«Енергоатом» вже другий місяць поспіль займає це не дуже почесне перше місце. Нове керівництво компанії має розуміти, що купувати новини є грубим порушенням законів», – сказав Тарас Шевченко.
 
9 таких сумнівних матеріалів були показані у «Підсумках» на «Ері».
 
Новини
Кількість сумнівних матеріалів
Підсумки на Ері о 23:00
9
Факти на ICTV о 18:45
7
ТСН на 1+1 о 19:30
1
Вчасно на НТН о 19:00
1
Новини на Першому національному о 21:00
1
Репортер на Новому о 19:00
1
Вікна на СТБ о 22:00
0
Час на 5 каналі о 21:00
0
24 години на Тонісі о 20:30
0
Подробности на Інтері о 20:00
0
События на Україні о 20:00
0
 
20
 
«Позитивною тенденцією, яка є наслідком у тому числі і нашої ініціативи, є зменшення кількості сумнівних матеріалів на українському телебаченні загалом. Нагадаю, у листопаді їх було 26. Нині – 20, і ця цифра переважно є доробком двох каналів. На інших каналах корупція або зникла, або стає справді поодиноким явищем», - сказала Вікторія Сюмар.
 
Серед ведучих 6 сумнівних матеріалів подала до ефіру Олена Фроляк.
 
Ведучі
Кількість сумнівних матеріалів
Олена Фроляк
6
Марина Мазурак
5
Руслан Поліщук
4
Ілона Довгань-Віталій Гайдукевич
1
Іванна Найда
1
Ростислав Сухачов
1
Віктор Сорока
1
Володимир Павлюк
1
 
20
 
«Ми вперше оприлюднюємо антирейтинг ведучих. Не для того, щоб принизити колег, яких фактично використовують для брудної роботи, а щоб підкреслити велику відповідальність, яку несуть обличчя каналів», - зауважив Віталій Максимов.
 
«Якщо журналісти і ведучі спільно будуть вести діалог зі своїми менеджерами, корупція в новинах в Україні зникне як явище. На мою думку, власники ЗМІ до цього готові», - зауважила Наталія Лигачова.
 
Кампанія проти замовних матеріалів «Не продаємося!» стартувала на початку листопада, коли кілька десятків телеведучих, редакторів та кореспондентів телеканалів зобов’язалися не подавати такі матеріали до ефіру.
 
«Не продаємося!» запровадила щоденний моніторинг основних випусків новин 11 загальнонаціональних каналів. Метою моніторингу є виявлення замовних матеріалів та оприлюднення інформації про замовників та виконавців.
 
Приєднатися до ініціативи, так само як і подивитися прізвища тих, хто це вже зробив, можна на сайті «Детектор медіа» (www.detector.media).
 
Журналістська ініціатива «Не продаємося!».
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3732
Читайте також
21.11.2007 12:24
ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
3 438
Коментарі
7
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
otar
6022 дн. тому
2 Сергей - Ми дуже зацікавлені в отриманні точної інформації про те, хто саме пропонував вам джинсу, і дуже хотіли б оприлюднити конкретні прізвища тих людей, які до цього причетні. Сумніваюсь, що прізвище людини, яка вам телефонувала, є під заявою ініціативи "Не продаємось!". Ті люди, які підписались, наскільки нам відомо, не продаються. Принаймні, відтоді, як підписали))
Костя
6022 дн. тому
А откуда такая инфа о "Деле"? Мне как раз изветсно, что заказух в єтой газете если и есть - то мизер по сравнению с другими так назіваеміми деловыми изданиями...
правдоруб
6022 дн. тому
а никого не смущает, что представитель газеты Дело - где до фига заказух - оценивает заказушность других. Лечить других имеет моральное право только тот, кто смог сам не заболеть. Так я считаю и поэтому верить в информацию скомпрометировавших себя людей не могу. Чистите свои ряды.
Сергей
6022 дн. тому
Неее не в 5 элементе, если Вы, Мерло, читали внимательно, предлагалась именно ротация в новостях, включая и выпуск в 21:00, это для Отара. А фамилию журналистки не назову, уже не помню, это было в середине декабря. И не в фамилии тут дело, а в менеджменте, и сколько не кричи: "Не продаємося!" толку не будет, это как в "Камеди клаб" о манифестантах на митинге - "...Не дадим"...
otar
6023 дн. тому
2 Сергей - Назвіть,будь ласка, прізвище журналістки. Перевіримо. Моніторяться, власне, тільки праймові новини.
Мерло
6023 дн. тому
не в новостях, вот в чем штука. Есть такая милая передачка для єтого, как Пятый элемент:)
Сергей
6023 дн. тому
Хороша акция "Не продаємося!" !!! когда перед проведением пресс-конференции тебе звонит девушка с 5 канала, представляется журналистом, и предлагает: за ... у.е. снять сюжет и показать его в новостях 2- 3 раза а за ... у.е. поставить в ротацию на весь вечер аж до 1:00 вот так и не продаются !!! И самое приятное ни один эксперт не заметил в материалах 5 канала "сумнівних матеріалів" 5+
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду