Про що говорили в етері спільного телемарафону 10 жовтня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: Суспільне, ICTV/СТБ, «Інтер», «1+1».
Блоку «Рада» цієї доби в національному етері не було.
У блоці Суспільного, традиційно для його нічного етеру, показали повтори включень та новин попередньої доби, а також інтерв’ю попередніх днів. Зокрема, з головою місії України при НАТО Наталією Галібаренко (за 6 жовтня) та з журналістом Віталієм Портниковим і головою правління «Центру протидії корупції» Віталієм Шабуніним (за 8 жовтня).
Загалом протягом шести годин повторили п’ять інтерв’ю та вісім включень.
Російський тероризм у блоці ICTV/СТБ обговорили з радниками міністра внутрішніх справ Вадимом Денисенком та Ростиславом Смірновим. Перший прокоментував ракетний удар по Україні, зміну командувача армії окупантів й намагання вразити критичну інфраструктуру. Зауважимо, що коли Денисенко озвучив ймовірні причини ракетного терору, удари по Україні ще тривали. На його думку, мета обстрілу — посіяти паніку та вивести з ладу інфраструктуру. Смірнов повторив цю думку. За змістом те, що вони сказали, значною мірою дублювалося, а в ефірі обоє радників були з паузою у 25 хвилин.
Двічі у блоці «Інтера» цієї доби включали речницю Національної поліції України Мар’яну Реву. Перший раз її представили як радницю міністра внутрішніх справ України, другий — як речницю Нацполіції. Обидва рази вона повідомляла оперативну ситуацію після ракетного удару по різних містах країни. Крім зведення, вона також закликала глядачів завжди реагувати на сигнал повітряної тривоги та переходити до укриттів.
Декілька разів протягом доби до гостьових студій ICTV/СТБ та «Інтера» запрошували психологинь Вікторію Любаревич-Торхову та Олену Лашко. З ними говорили про те, як реагувати на ракетні удари, зберігати спокій, як адаптуватися до постійної небезпеки.
Також декілька разів протягом дня у блоках «Інтера» і «1+1» включали заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, який розповів про гуманітарну ситуацію в Україні та наслідки ракетного удару по критичній інфраструктурі країни. Щодо віялових відключень Тимошенко сказав, що наразі вони плануються лише разово, але треба готуватись до найгіршого сценарію.
З міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком говорили про проведення «Євробачення» у Великій Британії. Міністр сказав, що британці розуміють, що проводять конкурс замість України, тому нашу країну згадають у символіці конкурсу. Також говорили й про наслідки ракетного обстрілу для культурних об’єктів у центрі Києва, ситуацію з релігійними організаціями та влучання поруч із Аркою дружби народів. Ткаченко сказав, що раніше МКІП ставило перед КМДА питання щодо необхідності переосмислення Арки. Після влучання її слід демонтувати, вважає Ткаченко.
Також про ракетний удар, його ймовірні причини та перерозподіл влади в Росії у гостьовій студії «1+1» говорили з радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком.