13:52
Субота, 18 Серпня 2018

Вернись, Данілич! Моніторинг новин 6–12 серпня 2018 року

Кілька телеканалів ностальгували за другим Президентом. Дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112 України» та 5-го каналу.
Вернись, Данілич! Моніторинг новин 6–12 серпня 2018 року
Вернись, Данілич! Моніторинг новин 6–12 серпня 2018 року

А от на скандал із колишнім політичним соратником Леоніда Кучми — Віктором Медведчуком телеканали відреагували дуже повільно. Цього тижня — лише 5 канал, тож як висвітлювали тему, йтиметься вже в наступних моніторингах. Порівняно з попереднім тижнем кількість матеріалів із ознаками замовності збільшилася й вийшла на свій середній рівень, що тримається протягом року. Серед політиків найбільше піару в новинах отримали Олег Ляшко та Юрій Бойко.

6 серпня, понеділок

Про повернення політв’язня Кремля Олександра Костенка говорили в усіх новинах, крім «1+1». 5-й транслював зустріч наживо. «Україна», 5-й, «UA: Перший» також наголосили, що претензії до Костенка мали й українські правоохоронці. У сюжеті СТБ найбільш детально розповіли про це, зі свідченням народного депутата Володимира Ар’єва: «Кор.: З документів видно, Костенко підозрювався у незаконному зберіганні зброї. В Києві його затримали в травні 14-го року. Очевидцем був народний депутат Ар’єв». Максимум, що повідомляють про позицію українських силовиків, — це те, що вони мовчать. Але чи намагалися з’ясувати у правоохоронців статус підозри до Костенка, журналісти не кажуть. Про це питали в дипломатів та Уповноваженої з прав людини, які від прямих відповідей ухилялися.

Також у новинах висвітлювали обрання запобіжного заходу підозрюваному в нападі на Катерину Гандзюк. На «112» характеристику чоловіку дає народний депутат Антон Геращенко. «Он является членом одной из преступных группировок Херсонщины. Очевидно, что он выполнял заказ. Сейчас полиция изучает вопрос его связей, контактов, наметки есть. Могу сразу же сказать, что никакого отношения эти заказчики и организаторы не имеют к полиции», — сказав Геращенко. Хоча до коментарів політика неодноразово виникали питання щодо точності, достовірності та неупередженості, жодних інших коментарів на доповнення чи уточнення характеристики затриманого не було. Пізніше журналісти знайшли докази на підтвердження алібі затриманого, а соратники Гандзюк заявляли про намагання поліції замість розслідувати злочин притягнути до відповідальності непричетну людину.

Сильні

На «112 Україні» продовжили серію матеріалів про громадські бюджети міст. Цього разу в сюжеті Оксани Зінковської йшлося про Краматорськ. Конструктивно розібрали вади механізму громадської участі у використанні бюджетних коштів, при цьому не применшуючи позитивного ефекту такої практики.

На СТБ запровадили інтерактивне опитування глядачів, що допоможе медіа тісніше взаємодіяти з аудиторією, дізнаватися про її погляди й цінності.

Сумнівні

На «1+1» темою випуску став матеріал про нібито відпочинок Петра Порошенка в Іспанії. Випуск перетворився на суцільну інтригу. «Розпочинаємо з безпрецедентної події. За півгодини до випуску “ТСН” до редакції подзвонив Петро Порошенко», — сказала на початку випуску ведуча Соломія Вітвіцька. Вона пояснила, що пов’язано це з матеріалом, який глядачам покажуть згодом. І цей матеріал з’явився у випуску передостаннім, уже на 35-й хвилині. Сюжет Ольги Василевської побудований на здогадках та припущеннях і майже не містить посилань на адекватні джерела: «З 29 липня у вікнах президентського офісу по вечорах не горить світло, тож скоріш за все, президент того дня відправився на відпочинок»; «Нам підтвердили, шукати Порошенка слід саме в Лазагалетті. Тут найдорожчі маєтки та найтихіші сусіди — російські політики та арабські шейхи»; «Місцеві розповіли нам, що шукати Порошенка слід в елітному котеджному містечку поряд з Путіним. 2012 року сенатор Камчатського краю Валерій Пономарьов придбав величезну ділянку. Нині тут стоїть маєток, який місцеві називають віллою Путіна».

Як додаткове підтвердження тези про сусідство з Путіним кореспондентка розповіла: «Кор.: Саме тут, кажуть, живе Путін. Коли ми їхали вгору, прямо на нас вилетіли байкери, другом яких називає себе Путін». Хоча авторка стверджує, ніби Путіна тут бачили місцеві та охорона, але жодного живого коментаря про це в матеріалі не показали. Як доказ перебування Порошенка саме в іспанській віллі намагалися використати дані про пересування президентського літака. Але відсутність точних даних підміняють здогадками та версіями про «цілі конспірації». Детальніше про порушення стандартів у цьому матеріали можна прочитати в колонці Бориса Бахтєєва для «Детектора медіа».

У сухому залишку знімальній групі «ТСН» вдалося побачити в маєтку людей, схожих на дітей Порошенка, й отримати ексклюзивний коментар від Президента, який очікувано все спростував.

Після цього сюжету — матеріал Тетяни Хомич про фестиваль «Бандерштат», на якому засвітився народний депутат Олександр Шевченко, близький до оточення Ігоря Коломойського. Його коментар не несе ніякої інформаційної цінності, але додає політикові публічності: «Олександр Шевченко, народний депутат України, партнер проекту: "Бандерштат". Ну як його можна не любити і не підтримувати? Патріотичний дух українського народу підтримувати треба».

На каналі «Україна» в сюжеті Тетяни Попової йшлося про зростання кількості злочинів на ґрунті педофілії. Але ніякої порівняльної статистики не наводили. А наприкінці сюжету з’явився Олег Ляшко, який обіцяв боротися за посилення покарання для педофілів. По завершенні матеріалу Ляшко вже сидів у студії і продовжив цю тему, перейшовши згодом на критику соціальної політики уряду. Політик спекулює на емоціях та болючих темах: «Дітей треба берегти, а не педофілів»; «Коли нам розказують, що вони піднімуть 4200 зарплати, хто проживе на 4200? Хай сходять на базар, в магазин, в аптеку і подивляться, скільки бабок надо»; «Хто може — повиїжджав, щоб заробляти. А люди старшого віку, пенсіонери на копійчану пенсію віку доживають». Природно, що такі виступи отримують підтримку малозабезпечених людей, хоча рішень як таких політик не пропонує.

Також на каналі «Україна» розповідали, як Рінат Ахметов дбає про мешканців Донбасу.

На «Інтері» засвітився народний депутат Сергій Каплін. Ведуча заявила, що політик запропонував вирішення проблеми із трудовою міграцією в Україні, але ніяких конкретних рішень не пролунало: «Комітет з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення починає реальну боротьбу за підняття мінімальної заробітної платні в Україні. Починає справжню реформу центрів зайнятості, розвитку самозайнятості, народного підприємництва в нашій державі», — лише повідомив Каплін. Жодних інших коментарів немає.

7 серпня, вівторок

У новинах говорили про репетиції параду до Дня Незалежності, поновлення на посаді голови ДСНС Сергія Бочковського, витік кислоти на Дніпропетровщині та з’ясовували, чи б’ють дітей в одеському інтернаті.

Про те, що українські спецслужби все ж підозрюють Олександра Костенка у злочині, повідомили лише на «Україні» та СТБ. Хоча в пізнішому випуску про це говорили і на 5-му.

Говорили майже всі про участь жінок-військових у параді до Дня незалежності. Прогресивну практику у своєму сюжеті на «1+1» Олександр Загородний знову підкріпив стереотипними уявленнями про жінок. «А от крокує найкрасивіший зведений батальйон українського війська. Ось вони, наші красунечки, наші берегині. За чотири роки війни скількох військовослужбовців витягли дівчата з передової, скільком врятували життя. Сьогодні вони мають право іти на рівні з чоловіками на цьому параді», — сказав кореспондент у стендапі. На перший погляд, нічого поганого в цьому немає, адже в оцінках журналіста — суто позитивні характеристики. Але такі означення стереотипізують роль жінок, які борються за рівні права та можливості, зокрема у військовій службі. А що стосується порятунку бійців — то до цього докладаються як жінки, так чоловіки.

Сильні

На СТБ вийшов якісний сюжет Марії Малевської щодо справи про харківське ДТП. Опитано всі сторони, виокремлено ключові зауваження до слідства й подано пояснення від експертів із боку слідства про природу цих зауважень та особливості проведення експертиз, через які ці вади виникли.

Через голосування глядачів на СТБ з’ясовували ставлення частини аудиторії до верховенства права та закону. Запитали, чи вигороджували би люди свого родича, який би вчинив смертельне ДТП. У цьому та наступних опитуваннях ведуча наголошує, що це не репрезентує ситуацію в країні, а є лише думкою глядачів. Бракує тут даних про загальну кількість зібраних голосів.

На 5-му каналі сюжет Сергія Барбу містив поради батькам щодо виявлення та протидії булінгу серед дітей. Сюжет розповідав про живі приклади жертв дитячої жорстокості, поради психологів та містив посилання на статистику кількох міжнародних організацій та українського МОН.

Сумнівні

На паркетні новини перетворилася заява Петра Порошенка на ICTV, Україні та «Інтері» щодо ймовірних загроз виборам в Україні з боку Росії. Хоча в цьому немає ні новини, ні конкретики. Не було спроби каналів верифікувати такі оцінки Президента з думкою політологів або політичних експертів.

На каналі «Україна» у студії був Сергій Тарута, з яким обговорювали широке коло тем від курсу гривні до статусу Донбасу. Актуального приводу для появи політика в ефірі не було. Далі Олег Ляшко питав у дітей про те, як же ж посилювати економіку в Україні. І незмінно звітували про благодійність власника каналу Ріната Ахметова.

«1+1» знову говорив про нібито відпустку Порошенка. Приводом стала поява прес-релізу від Адміністрації Президента. Але закони подачі новин, що передбачають виносити на початок повідомлення найсвіжішу та найважливішу інформацію, тут порушено. Спершу знову переповідають суть пошуків Порошенка в Іспанії та його дзвінок до редакції, про що йшлося напередодні. І лише потім — зміст релізу від АП.

На «Інтері» Сергій Каплін «призвал расследовать причины девальвации валюты», Юрій Бойко виступав за зменшення податків фермерам, а Олег Ляшко пропонував увести кримінальну відповідальність за контрабанду лісу (хоча стаття «контрабанда» вже передбачена Кримінальним кодексом). Ці заяви лише декларативні, поверхові та однобокі.

8 серпня, середа

Інформаційна картина дня в новинах: погіршення стану здоров’я політв’язня Олега Сенцова, резонансна ДТП на Дніпропетровщині та річниця російсько-грузинської війни.

Відгомін про те, як «пенсіонерка гризла кошеня» на станції метро в Києві, дійшли до ICTV анонсом «Надзвичайних новин» наприкінці випуску. А на «1+1» про це вийшов розгорнутий сюжет. «Вона їла живого кота», — стверджувала ведуча, й уява в цей момент малює страшну картину. У кадрі жінка зі слідами крові на обличчі, але каже — це активісти розбили їй ніс. Що ж насправді відбулося, в сюжеті так і не пояснили. Решту матеріалу розповідали, як почувається «врятований котик».

Сюжет емоційний, але суспільно значущого в ньому нічого немає. Якби ж ця історія стала приводом розібратися, чи є жінка психічно здоровою і чи не становить вона загрози для інших, або ж з’ясувати, чи можна покарати стихійних продавців тварин за жорстоке поводження з ними, — тоді би це мало бодай якусь інформаційну цінність.

Сумнівні

На каналі «Україна» Олег Ляшко закликав посилити відповідальності за контрабанду, і його думка єдина в матеріалі. Також розповідали, як допомагає Рінат Ахметов із гуманітарною допомогою на Донбасі.

На «Інтері» повідомили про здобуття мандату депутата в Полтавській області однопартійцем Сергія Капліна: «Ведущая: Теризбирком поддержал инициативу местных жителей и отозвал около десятка депутатов, которых подозревают в коррупции. На их места сегодня же пришли новые люди, серди них предприниматель, представитель СДП Ярослав Мартынюк». Імен хоча би частини з цього десятка більше не називають. Це свідчить про надання інформаційної переваги одній політичній силі.

Далі на «Інтері» назвали свіжі результати соціологічних опитувань групи «Рейтинг», зауваживши: «А вот главным аутсайдером будущего политсезона оказался глава партии "За Життя" Вадим Рабинович, который упал в рейтинге на 5 пунктов и потерял какие-либо шансы на выход в высшую лигу украинской политики».

Далі розповідали, як Юрій Бойко готовий допомагати людям, тому відкрив приймальню в Полтаві. Ще раз Бойко з’являється в сюжеті про суд на Олександром Єфемовим. У сюжеті представлено виключно сторону захисту підсудного.

Сергій Рудик закликав владу Сміли на Черкащині не зволікати з реалізацією проектів громадського бюджету. Політик, по суті, паразитує на важливій для громади темі, не впливає на зміни (це не є повноваженнями народного депутата), а лише коментує наявність проблеми. Також у випуску — черговий матеріал про «рейдерське захоплення» підприємства «Каховка протеїн агро». Двом суддям закидають сприяння рейдеству а також активісти «Стоп корупції» висловлюють підозри щодо декларації судді Вікторії Сиваковської. Коментар судді в матеріалі є, але короткий і не по суті цих закидів. Зі слів взяли тільки те, що підтверджує позицію активістів. Немає коментарів від НАЗК чи Вищої ради правосуддя з оцінкою діяльності цієї судді. Про те, що «Інтер» систематично маніпулює в цій темі, неодноразово йшлося в моніторингах.

9 серпня, четвер

З’явилося фото Олега Сенцова на 88-й день його голодування. Світлину українській Уповноваженій із прав людини передала російська колега. У Лук’янівському СІЗО влаштували бунт колишні бійці батальйону «Торнадо». Цю ситуацію журналісти висвітлювали збалансовано. На «Інтері» замість коментарів офіційних представників Мін’юсту чи Пенітенціарної служби дали коментар екс-голови Пенітенціарної служби, до того ж взятий у каналу «112».

Сильні

На «1+1» вийшов сюжет про стихійні поховання загиблих на Донбасі місцевих мешканців. Волонтерка пояснює: «Людмила Ведькал: По-другому похоронить нельзя было, шли обстрелы и идентифицировать тех людей нельзя было, потому что там было уже разорвано собаками все. Идентифицировать можно было только одного — по паспорту». Проблема із перепохованнями є доволі складною й показує інший людський вимір війни, що дає суспільству об’ємніше уявлення про наслідки конфлікту.

Сумнівні

Прославляли Леоніда Кучму на ICTV та СТБ — що навіть очікувано, бо ці канали належать його доньці та зятю Олені й Віктору Пінчукам. До команди підтримки другого Президента долучилися також «Україна» та «Інтер». У текстах сюжетів лунали подібні тези. Якщо про подвійний термін президентства говорити було цілком логічно — це факт, то тези про найкращого Президента і героя оборони від російської агресії в досить схожих інтерпретаціях на одразу чотирьох каналах виглядають підозріло.

ICTV

«Україна»

«Інтер»

СТБ

Він обіймав посаду найдовше із його колег — з 94-го по 2005 рік.

Он единственный, кто смог удерживать эту булаву на протяжении десяти лет.

Единственный, кто занимал президентское кресло два срока подряд.

Другий Президент України і поки що єдиний, хто втримався на цій посаді два терміни.

За цей час Україна пройшла без перебільшення історичний шлях від кризи до зростання, від безнадії до перемог.

Мировое признание суверенного государства, независимого политически и экономически, рекордные показатели ВВП, улучшение жизни граждан.

Точно так, как ракеты, стремительно вверх, Кучма запускает и экономику Украины.

Смелый, решительный и целеустремленный! — говорят о нем коллеги. Он — единственный, кого украинцы дважды избирали на пост главы государства. И, по мнению экспертов, Кучма — самый успешный президент. Ведь благодаря его политике страну удалось вытащить из масштабного экономического кризиса.

За його каденції в Україні почали реформувати економіку і агросектор, схвалили Конституцію України та ввели в обіг нову валюту — гривню. У друге його переобрали президентом у 99-му році

Був наказ Верховного головнокомандувача, була рішучість, а сили вистачило б, навіть якщо б росіяни захопили острів.

До открытого конфликта не дошло. Кучма с глазу на глаз поговорил с Путиным и заставил Россию отступить.

За часів президентства Кучми в Україні були стосунки з сусідами завжди коректними.

–––

–––

«Данилыч прости, Данилыч вернись». С такими словами украинцы отпустили с поста Президента сегодняшнего именинника Леонида Кучму.

Леонид Кучма до сих пор остается важной фигурой. 4 года назад он стал участником трехсторонней контактной группы на переговорах с так называемыми «ДНР» и «ЛНР». А в 2015-м Петр Порошенко назначил его официальным представителем Украины в группе по урегулированию конфликта.

Леонід Кучма заснував благодійний фонд «Україна», що підтримує культуру і науку, зокрема, допомагає обдарованим дітям зробити перші кроки у їхньому становленні.

На ICTV наголосили на особистій ролі Кучми в обороні Тузли. У сюжеті Наталі Луценко йдеться про рішучість та самовідданість головнокомандувача. «Україна відстояла свої землі, свою територію, свою честь», — каже екс-міністр оборони Олександр Кузьмук. А після цих слів у кадрі з’являється обличчя Кучми, який дивиться в бінокль.

На каналі «Україна» в сюжеті Віри Свердлик пройшлися від дитячої стежки до кар’єрних сходинок Кучми. Кожен новий етап у житті майбутнього Президента — нова перемога. «Его президентский путь начался с этой тропинки»; «На "Южмаше" доказал — он первоклассный ракетчик»; «Межконтинентальная баллистическая Р-16. После ее неудачного старта за дело берется Кучма. Точно так, как ракеты, стремительно вверх, Кучма запускает и экономику Украины», — такі характеристики вибирає кореспондентка. І на завершення: «“Данилыч прости, Данилыч вернись”. С такими словами украинцы отпустили с поста президента сегодняшнего именинника Леонида Кучму»

Дуже схожий сюжет вийшов у 2013 році на СТБ. До 75-річчя Президента

На «Інтері» Оксана Григор’єва теж дає виключно позитивні характеристики Кучмі. Вони наведені в таблиці вище. На СТБ були найбільш стриманими і дали лише стислу начитку зі студії. Але в ній ідеться також виключно про хороше. Якби ці матеріали мали на меті підсумувати роль Кучми в історії країни, вони би не могли оминути згадок про політичний тиск і цензуру, убивство Гонгадзе, акції «Україна без Кучми» тощо. У цих сюжетах упередженість з'являється в доборі винятково позитивних фактів та замовчування незручних для політика.

Вже звично на каналі «Україна» фонду Ріната Ахметова присвятили сюжет про благодійність олігарха на Донбасі.

На «Інтері» Юрій Бойко нагнітав на проблемі браку інсуліну в харківських лікарнях. Знову згадували про підприємство «Каховка протеїн агро». Позицію озвучив лише представник компанії, інша сторона не врахована. До того ж матеріал не містить зрозумілого приводу і сповіщає лише про перенесення розгляду справи: «Напомним, на предприятие в течение последнего года было совершено не одно рейдерское нападение, титушки даже блокировали здание завода и не пропускали на работу сотрудников. Представители "Каховки Протеин Агро" подали ходатайство о привлечении третьей стороны — фирмы-партнера завода, которая также пострадала от атак рейдеров. Суд прошение удовлетворил и перенес рассмотрение дела на февраль 2019 года», — каже ведуча. Ніяких пояснень про зміст та суть цього відтермінування немає.

10 серпня, п’ятниця

Наскрізні теми: ДТП на Запоріжжі, в якому загинуло п’ятеро дітей і дорослий, закриття справи за звинуваченням мера Харкова Геннадія Кернеса, підтоплення на Поштові площі в Києві. На ICTV та «Інтері» у справі Кернеса дали лише позицію Генпрокуратури, проігнорувши аргументи інших сторін.

Продовження історії про бунт у Лук’янівському СІЗО, а саме про підозру двом співробітникам ізолятора в тому, що вони сприяли доставці заборонених речей ув’язненим, сказали лише на «1+1», «Інтері», «UA: Першому», «Україні».

Cумнівні

Паркетне повідомлення із заявою Олександра Турчинова на ICTV. Воно почалося з того, що до російської загрози готуються як на суші, так і з боку моря, а завершилося: «Ведуча: Також секретар РНБО заявив, що необхідно якомога швидше підвищити зарплату військовим, адже гідне її забезпечення має бути пріоритетом для держави». Це трансляція очевидних речей без конкретики. Далі також суто звіт від НАБУ про показники їхньої роботи. Журналісти могли би запитати активістів, експертів з антикорупції чи громраду НАБУ щодо оцінок ефективності роботи, аби додати збалансованості та повноти.

На каналі «Україна» Олег Ляшко: «Ведущий: Увеличить пенсию и сделать медикаменты доступными и контролировать их качество, — обещает лидер Радикальной партии». Реалістичність цих обіцянок як і те, що доступними ліки уже робить МОЗ, тут проігнорували.

Далі — матеріал із ознаками замовності в інтересах міського голови Запоріжжя Володимира Буряка. Повідомлення просуває одну сторону конфлікту довкола забудови скверу в центрі міста, а опонентів забудовника виставляє одіозними та політично анґажованими:«Ведущий: Беспорядками в центре Запорожья закончился митинг защитников природы. У здания мэрии они протестовали против вырубки деревьев в городском парке, где местный предприниматель начал расчищать площадку под застройку торгового центра. Но сначала митингующие отправились к парку и снесли ограждение. Вдохновителями акции в мэрии считают некоторых депутатов горсовета». І незмінно на каналі «Україна» — піар фонду Ахметов.

На «Інтері» також з’явився Олег Ляшко. Пообіцяв відремонтувати трасу «Кривий Ріг — Миколаїв». Насправді на цей ремонт передбачені гроші з держбюджету ще задовго до заяв політика.

11 серпня, субота

Із 10 серпня спалахнув скандал довкола зйомок фільму «Птах душі». Cтало відомо, що з фільму зникла сцена з Віктором Медведчуком. У новинах про це сказав лише 5-й канал.

Тим часом у новинах говорили про обрання запобіжного заходу водієві маршрутки, в якій під час аварії на Запоріжжі загинули вже семеро людей, із яких шестеро — діти. З міжнародних новин найпопулярніші — протести в Бухаресті й викрадення літака авіамеханіком у США, який у ньому ж і розбився.

Cумнівні

На «Україні» Ляшко обіцяв, що добиватиметься державної підтримки машинобудування. Також репортаж про те, як Рінат Ахметов «дарує мирне літо» дітям Донбасу.

На «Інтері» відзвітували про благодійну допомогу фонду Володимира Мунтяна «Відродження». Коментує його дружина Вікторія. Мунтян має неоднозначну репутацію, а такий матеріал покликаний реабілітувати його імідж.

12 серпня, неділя

Сезонні матеріали та зведення про надзвичані події переважали в новинах цього дня. На «112» та каналі «Україна» розповіли історію переселенця, співробітника Донецької ОДА, в якого держава намагається відсудити сплачену йому допомогу. Ситуація дещо абсурдна, оскільки з матеріалів напрошується висновок, що чоловік став заручником відсутності в Україні системи допомоги переселенцям на початку 2014 року. А тепер ще й мусить повертати допомогу, нібито через те, що не проживав у гуртожитку, адресу якого вказував у документах. У репортажах представлені всі сторони: крім сторін у суді також директорка гуртожитку, представника Донецької військово-цивільної адміністрації.

Сумнівні

Благодійністю Ріната Ахметова хвалилися на каналі «Україна». А на «Інтері» другий день поспіль звітували про добросердечність Володимира Мунтяна та його фонду «Відродження», який допомагає важкохворим дітям.

Підсумки

За тиждень до категорії сумнівних потрапили 41 матеріал: 36 новин із ознаками замовності та п’ять паркетних сюжетів. На каналі «Україна» — 17 матеріалів, на «Інтері» — 16 новин, чотири на ICTV, три на «1+1», один на СТБ. Новини «112», 5-го та «UA: Першого» таких матеріалів не містили.

Cім репортажів про благодійність Ріната Ахметова вийшли на каналі «Україна».

Сім разів з’являвся Олег Ляшко: шість на каналі «Україна» та один на «Інтері».

Чотири матеріали героїзували Леоніда Кучму: по одному на ICTV, «Україна», «Інтері» та СТБ.

Чотири матеріали в інтересах «Опозиційного блоку» на «Інтері». Один із цих сюжетів також відстоював інтереси захисту підсудного екс-регіонала Олександра Єфремова, в ньому коментували справу народні депутати Микола Скорик та Юрій Мірошниченко. Три сюжети піарили Юрія Бойка.

Тричі з’являвся Сергій Каплін на «Інтері».

Три паркетні новини з Петром Порошенком: по одній на «Інтері», «Україні» та ICTV.

Два матеріали на «Інтері» просували інтереси компанії «Каховка протеїн агро», пов’язаної з бізнесом Дмитра Фірташа.

Двічі на «Інтері» розповідали про «благодійника» Володимира Мунтяна та його фонд «Відродження».

По одній паркетній новині з Артемом Ситником та Олександром Турчиновим на ICTV. Також по одній появі: Володимир Буряк та Сергій Тарута на каналі «Україна», Сергій Рудик на «Інтері» та Олександр Шевченко з «Укропу» на «1+1».

Два сюжети з ознаками чорного піару вийшли на «1+1» — обидва щодо Петра Порошенка.

Із методологією моніторингу можна ознайомитися за посиланням.

У моніторингу аналізувалися такі випуски новин: «Подробности» («Інтер», випуски о 20:00), «ТСН» («1+1», випуски о 19:30), «Новости» («112 Україна», випуски о 19:00), «Час новин» (5 канал, випуски о 19:00, та о 18:00 за 12 серпня), «Новини» («UA: Перший», випуски о 21:00), «Факти» (ICTV, випуски о 18:45), «Сегодня» («Україна», випуски о 19:00), «Вікна» (СТБ, випуски о 22:00).

Підготовка цього моніторингового звіту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією «Інтерньюз». Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації.

Скрін-шот ТРК Україна
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3475
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop