Дмитро Добродомов про запуск нового каналу: «На ньому я хотів би бачити менше політиків, більше експертів»
Медіаменеджер Дмитро Добродомов готує до запуску новий інформаційно-аналітичний канал. Його основою стане ютуб-канал ProUA. У квітні 2024 року була зареєстрована компанія — ТОВ «Проюкрейн-медіа», засновниками якої є Дмитро Добродомов і Сергій Гайдай. Дмитру Добродомову також належить львівський канал NTA (юридична особа ПП «НТА — Незалежне телевізійне агентство»).
«Детектор медіа» поговорив із Дмитром Добродомовим про запуск нового каналу.
— Дмитре, чи подалися ви на конкурс у Нацраду?
— Так. Ми хочемо зробити нормальне, адекватне медіа на тлі того, що відбувається в інформаційному просторі державі. Ми подалися на конкурс у Києві та Київській області.
— На який саме мультиплекс ви претендуєте — «Експрес-інформ» чи «Ера продакшн»?
— На «Ера Продакшн», де передбачено можливість трансляції 12 каналів.
— Чому вас цікавить саме київська цифра, а не цифра з загальнонаціональним покриттям?
— Ми не бачили найближчих конкурсів у загальнонаціональну цифру.
— На останньому засіданні Нацради оголошено конкурс на МХ-7, а наприкінці березня було оголошено конкурс на чотири місця в мультиплексах «Зеонбуду».
— Якщо лише оголосили ці конкурси, то ми будемо брати участь. Але Київ і Київська область — це стратегічна історія. Потрібно починати зі столиці.
— Але якщо ви подаватиметеся на участь у конкурсах на загальнонаціональну цифру, то, відповідно до рішення РНБО, є вимога транслювати марафон «Єдині новини».
— Ми насамперед подивимося, що за цей час узагалі буде з єдиним марафоном. Думаю, що для влади це вже валіза без ручки. І влада сама не знає, що з ним робити. Останні дані щодо звіту щодо дотримання прав — це досить тривожний дзвіночок (Держдеп США оприлюднив звіт про дотримання прав людини в Україні у 2023 році, де було зазначено, що створення спільного телемарафону «Єдині новини» забезпечує владі «безпрецедентний рівень контролю за теленовинами у праймтайм» — «ДМ»). Ми говоримо про ту журналістику, яку ми звикли робити. Тому що в нас є дві крайності: марафон — і канали, які чомусь себе називають опозиційними. Хоча я не розумію, як канал чи медіа може бути опозиційним чи провладним. Але ми хочемо робити те, що завжди робили — створення об'єктивної реальності. Це наше бажання.
— Плануєте реєструвати канал і мовити за технологіями ОТТ та з супутника?
— Звичайно. Все готуємо, усе у процесі. У наших планах — розпочати мовлення восени, тому зараз ми робимо підготовчі кроки. Також ми розвиваємо соціальні мережі: телеграм-канали, фейсбук-сторінку.
— Яким буде формат у вашого каналу?
— Інформаційно-аналітичний. У нас уже є ютуб-канал Pro Ua. На ньому виходить 12 програм, канал має близько 300 тисяч підписників. Це не класичний ютуб-канал одного блогера чи Добродомова. Це повноцінний канал з окремими програмами. Зараз ми хочемо розширити аудиторію, зокрема й серед тих, хто має доступ до цифрового мовлення. Ми не так давно виходимо, але вже отримали підтримку на ютуб-каналі. Це означає, що людям це потрібно. На мою думку, наше медіа має попит, тому що ми називаємо речі своїми іменами, а не те, що люди бачать у єдиному марафоні.
— Чи бачите ви цей проєкт як комерційно успішний у майбутньому? Як ви плануєте на ньому заробити, бо телевізійні проєкти — досить складна історія, особливо в умовах війни.
— Телевізійна історія складна в будь-які часи в нашій країні. Але я маю історію абсолютно успішних проєктів, зокрема з комерційної точки зору. Останнім із них був 4 канал. Коли ми його продавали у 2021 році, ми продавали його «вбілу», зі сплатою усіх податків, як це і має робитись у цивілізованій державі (у грудні 2021 року 4 канал придбав нардеп від «Слуги народу» Олексій Ковальов. У квітні 2022 року правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за статтею про колабораційну діяльність. Майно колаборанта, а також і 4 канал було арештовано — «ДМ»). Тому зараз маємо кошти, щоби вкладати в новий.
— Хто інвестує в канал?
— Я. Стартові інвестиції — це мої власні кошти.
— Монетизацію ви розглядаєте з реклами?
— Чому лише реклама? Є різні форми. Монетизація зараз дуже складна. Але є питання капіталізації медіа, як це було з 4 каналом. Що буде в нас, покаже життя. Звісно, монетизація не може покрити витрати на першому етапі. У майбутньому, якщо ми станемо популярними, — можливо. Зараз не так затратно робити якісну аналітику. Зараз головне те, що ти продукуєш. А це здешевлює процес виготовлення. Наша мета — надавати якісну аналітику. Одразу скажу, що на цьому каналі я хотів би бачити найменше політиків, а натомість фахових експертів зі всіх сфер життя держави.
— Хто працює у вашій команді?
— Мій партнер у цьому проєкті Сергій Гайдай. Це основне. Він веде свій авторський проєкт «Proпоную вам стати президентом», де він призначає гостя на годину на посаду і запитує про те, що зараз варто зробити, щоб Україна перемогла і розвивалась. Окрім цього в нас є й інші авторські проєкти. Один із них веде Марія Берлінська — «Pro технології», якими ми здобудемо перемогу. Також є проєкт Олексія Шалайського. Це телевізійна версія того, що роблять «Наші гроші». Також у нас є економічний проєкт, його веде Андрій Длігач. Роман Безсмертний веде програму про міжнародну політику. Також є мій авторський проєкт — це огляд міжнародних медіа, які пишуть про Україну. І я переконаний, що цей контент потребує розширення. Бо є аудиторія, яка звикла такі речі дивитися по телебаченню. І я вважаю, що їм слід таку можливість давати. Ми готові до чесної конкуренції.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Добродомова