Нацрада: Канали Viasat не можна транслювати, поки їх не зареєструє регулятор

Нацрада: Канали Viasat не можна транслювати, поки їх не зареєструє регулятор

11 Квітня 2023
5181
11 Квітня 2023
12:02

Нацрада: Канали Viasat не можна транслювати, поки їх не зареєструє регулятор

5181
Регулятор каже, що не може внести канали Viasat до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Оскільки цей документ формували на виконання Закону України «Про телебачення і радіомовлення», який втратив чинність 31 березня.
Нацрада: Канали Viasat не можна транслювати, поки їх не зареєструє регулятор
Нацрада: Канали Viasat не можна транслювати, поки їх не зареєструє регулятор

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вважає, що канали Viasat World Limited не можна транслювати, поки вони не будуть зареєстровані згідно з Законом «Про медіа». Про це йдеться у відповіді пресслужби регулятора на запит «Детектора медіа».

Регулятор нагадує, що відповідно до пункту 2 частини 3 статті 22 Закону України «Про медіа» провайдер аудіовізуальних сервісів зобов’язаний включати до пакетів телеканалів і радіоканалів винятково телеканали та радіоканали, які отримали ліцензію на мовлення, зареєстровані Національною радою чи отримали дозвіл на тимчасове мовлення. А також іноземні лінійні медіа, які походять з держав-членів Європейського Союзу, якщо їх ретрансляція не обмежена відповідно до Закону України «Про санкції» або Нацрадою.

Viasat World — це британська компанія, яка перебуває у власності вищого керівництва Сполученого Королівства. Про це йшлось у  листі генерального директора компанії  Бенджаміна Грукока. 

А ті медіа, які не походять із держав-членів Європейського Союзу має зареєструвати регулятор. Нацрада може це зробити після того, як будуть затверджені нормативно-правові акти, зразки документів, необхідні для реєстрації.

Такі акти Нацрада розробила і 6 квітня винесла на громадське обговорення. Серед цих актів є і проєкт «Порядку подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяви щодо реєстрації іноземних лінійних медіа». Затвердити акти необхідно упродовж трьох місяців з дня набрання чинності закону.

Також у відповіді пресслужби йдеться про те, що Нацрада вже не може включити канали Viasat World Limited до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Оскільки цей документ формувався на виконання Закону України «Про телебачення і радіомовлення», який втратив чинність 31.03.2023. Сам перелік ще шість місяців чинний. Однак нові канали в нього вже не вноситимуть.

«Усі заяви, які були на розгляді Національної ради, опрацьовані, а заявнику  — Viasat World Limited  повідомлено листом Національної ради від 04.04.2023 № 19/16 про законодавчі зміни та про те, що після завершення всіх процесів, про які вони повідомляли Національну раду, необхідно буде подати заяви й документи згідно з процедурою реєстрації іноземних лінійних медіа, що визначена Законом України "Про медіа" йдеться у відповіді пресслужби Нацради.  З огляду на вищезазначене Національною радою буде ухвалено рішення щодо реєстрації іноземних лінійних медіа, правовласником яких є Viasat World Limited, після подачі заяв і документів згідно з чинним законодавством».

Нагадаємо, медійний регулятор Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 23 березня закликала провайдерів припинити транслювати Viasat World Limited, оскільки  компанія має зв'язок з державою-агресором. Цей зв'язок виявило дослідження власності, про яке Нацрада розказала на своєму засіданні. Втім, саме питання на розгляд не виносили. Регулятор говорить, що не отримав усю необхідну інформацію щодо корпоративних та операційних змін від офіційного українського дистрибутора ТОВ «Віасат Україна». Відповідно, до переліку каналів, дозволених для ретрансляції, мовники Viasat не потрапили.

Правовласник згаданих каналів Viasat World повідомив партнерам, що не має жодних корпоративних чи комерційних зв’язків з Росією. Компанія каже, що про ці зміни інформувала Нацраду.

31 березня, коли набрав чинності Закон «Про медіа», великі провайдери почали відключати канали Viasat World.

5 квітня Viasat World повідомив провайдерів про зміну власності в українського дистрибутора компанії ТОВ «Віасат Україна». Компанія сказала, що подала всі необхідні документи для включення до переліку каналів Epic Drama, Viasat Kino, Viasat Kino Action, Viasat Kino Comedy, Viasat Kino World, Viasat Explore, Viasat History,  Viasat Nature. Керівник Viasat World висловив переконання, що тепер регулятор має підтвердити те, що канали компанії можуть відновити свою трансляцію на платформах.

За інформацією джерел «Детектора медіа», деякі провайдери вже повернули у свої пакети канали Viasat.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5181
Читайте також
07.06.2023 20:46
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 907
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду