«Еспресо»:  Якщо компроміс щодо відновлення мовлення не буде знайдений у найближчі дні, подаватимемо позови до суду

«Еспресо»: Якщо компроміс щодо відновлення мовлення не буде знайдений у найближчі дні, подаватимемо позови до суду

11 Квітня 2022
1939
11 Квітня 2022
14:37

«Еспресо»: Якщо компроміс щодо відновлення мовлення не буде знайдений у найближчі дні, подаватимемо позови до суду

1939
Канал вже звернувся до міжнародних партнерів, однак сподівається на пошук компромісного рішення щодо відновлення мовлення.
«Еспресо»:  Якщо компроміс щодо відновлення мовлення не буде знайдений у найближчі дні, подаватимемо позови до суду
«Еспресо»:  Якщо компроміс щодо відновлення мовлення не буде знайдений у найближчі дні, подаватимемо позови до суду

Телеканал «Еспресо» готує заяву до Служби безпеки України, Національної поліції та Державного бюро розслідування щодо дій посадовців Концерну РРТ з відключення каналу. Про це у коментарі «Детектору медіа» розказав директор із маркетингу «Еспресо» Микола Типусяк.

За його словами, станом на ранок понеділка, 11 квітня,  канал отримав офіційну відповідь лише від одного органу – Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Держспецзв’язку (НЦУ). Нагадаємо, що Концерн РРТ перебуває в сфері управління Держспецзв’язку.

В своєму листі від 9 квітня НЦУ сказав, що питання незаконного втручання в роботу багатоканальної телемережі цифрового телебачення не знаходиться в у сфері їх повноважень. Відповідні повноваження є у Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Так само до Нацради скерувала канал і РНБО.

«Національна рада офіційно на наш запит поки не відповіла. Але ми бачили публічні пояснення, що всі рішення Нацради оприлюднені у них на сайті. Серед цих рішень немає нічого про виключення цифрового мовлення телеканалів. І ми розуміємо, що мовлення можна вимкнути лише шляхом анулювання ліцензії, тоді як до нас ніколи не було претензій щодо контенту», – каже Микола. На цей момент відповіді від Концерну РРТ також не вдалось отримати.

Саме тому канал підготував заяви до Служби безпеки України, Національної поліції та Державного бюро розслідування щодо втручання у роботу багатоканальної телемережі під час воєнного стану. Таке втручання у «Еспресо» вважають злочином. «І судячи з відповідей всіх держорганів, таке втручання є особистою ініціативою посадовців Концерну РРТ», – звертає увагу Микола Типусяк.

Також він запевняє, що у каналу немає мети виводити цю ситуацію у площину юридичних суперечок з порушеними кримінальними справами та відкритими судовими провадженнями.

«Просто тому, що це очевидним чином вплине на сприйняття політичної позиції України у війні, яка ґрунтується на моральному базисі. Тому наші дії впродовж минулого тижня носили здебільшого характер переговорів у пошуку компромісу. Ми вже спілкувались з нашими іноземними партнерами, і вони наразі хочуть зрозуміти, чи є це проявом локального конфлікту між Концерном РРТ та телеканалами, який може бути вирішеним швидко, або можливо, конфліктом влади та незалежними мовниками, що вимагатиме явного втручання іноземних інституцій. Сподіваємось, українська влада зможе допомогти вирішити дане питання керуючись законом», – додає він.

Однак якщо компромісу щодо відновлення мовлення не буде знайдене у найближчі дні, канал не бачить іншого виходу окрім як «ініціювати та підтримувати розслідування кримінальних справ проти посадовців Концерну та подавати позови до суду». Як вже повідомляв «Детектор медіа», також судитись з Концерном РРТ у разі відмови у відновлені мовлення планує 5 канал.

Нагадаємо, 4 квітня Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий та 5 канал із цифрового ефіру. Телеканали надіслали листи з цього приводу до президента, Ради національної безпеки та оборони України, Служби безпеки України, Міністерства оборони і Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Канали просять президента втрутитись і захистити «право журналістів, які професійно воюють на інформаційному фронті, на професію і свободу слова». Вони вимагають від Концерну РРТ відновити мовлення каналів.

Замість відключених телеканалів «Еспресо», 5 канал та Прямий у цифровому ефірі виходить «Рада», яка доступна на чотирьох місцях у мультиплексах. Народний депутат та засновник каналу «Еспресо» Микола Княжицький занепокоєний тим, що попри це, його каналу доведеться платити за трансляцію у мультиплексі «Зеонбуду».

Провайдер цифрового телебачення «Зеонбуд», який зараз підпорядковується державному Концерну РРТ, не знає про причини вимкнення каналів «Еспресо», Прямий та 5 канал.

У Нацраді зазначили, що всі рішення регулятора є на сайті. Серед них не має рішень щодо відключення «Еспресо», Прямого та 5 каналу.

Коментарів та відповіді на запит від Концерну РРТ та Держспецзв'язку «Детектор медіа» поки не отримав.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1939
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду