«Мережа Ланет» подала в суд на АМКУ

«Мережа Ланет» подала в суд на АМКУ

12 Серпня 2021
1880
12 Серпня 2021
10:22

«Мережа Ланет» подала в суд на АМКУ

1880
Провайдер вважає, що АМКУ безпідставно вимагає підтвердні документи щодо дій медіагруп: «Якби такі були, ми б подавали заяву не в АМКУ, а в СБУ».
«Мережа Ланет» подала в суд на АМКУ
«Мережа Ланет» подала в суд на АМКУ

Провайдер кабельного телебачення «Мережа Ланет» подав в Господарський суд Києва позовну заяву проти Антимонопольного комітету України (АМКУ). Компанія просить суд визнати протиправним та скасувати рішення АМКУ про залишення заяви провайдера щодо дій медіагруп без розгляду.

«Антимонопольний комітет України відмовився ухвалювати рішення щодо заяви "Мережі Ланет", у якій провайдер вказує на антиконкурентні дії з боку чотирьох найбільших українських медіагруп. АМКУ у своїй відповіді посилається на відсутність підтвердних документів», – говориться в заяві провайдера.

«Мережа Ланет» вважає, що медіагрупи нібито «діючи спільно та одночасно, маючи на меті створити несприятливі умови компанії, розірвали договори на ретрансляцію своїх телеканалів».

«Сама постановка питання демонструє, що дії вчинені навмисно і узгоджено. І єдина мета — це не врегулювання господарських спорів, а саме намір вчинити силовий тиск. Оскільки спільно медіагрупи володіють телеканалами, що сумарно мають понад 70% телеперегляду, то одночасний розрив неминуче має призвести до того, що абоненти будуть відмовлятись від послуги телебачення "Мережі Ланет"», – говориться в заяві.

У «Мережа Ланет» переконані, що дії медіагруп є «змовою з метою створення антиконкурентних умов»

«Це робиться аби примусити учасника ринку, в даному випадку "Мережу Ланет", діяти в несприятливий спосіб. Розуміючи, що це є порушенням антимонопольного і частково кримінального законодавств, медіагрупи не могли діяти публічно і офіційно, тобто підтверджувати документами ці вимоги. Якби такі підтвердні документи були б, ми б подавали заяву не в АМКУ, а в СБУ. Заява з боку АМКУ, що ми не надали докази, рівноцінно тому, що, наприклад, у випадку кримінального злочину відсутні прямі докази, під якими підписався сам злочинець, а розслідування за непрямими доказами — неможливе», — заявив адвокат «Мережі Ланет» Сергій Дешунін.

На думку Дешуніна, завдання АМКУ — вивчення дій учасників ринку. Доказами антиконкурентних дій, на його думку, є «сам факт одночасного нічим не обґрунтованого розриву договорів з боку медіагруп».  

«Письмовим доказом цих дій мало б бути рішення АМКУ. Комітет в міру своїх прямих обов'язків мав вивчити подробиці та з'ясувати причини. І вже по результатам цього надати пояснення щодо причин таких дій по одночасному розриву договорів. Тоді б позиція була б зрозумілою. А по факту АМКУ відмовляє нам навіть не розглядаючи і не встановлюючи обставини», — повідомив Сергій Дешунін.

«Мережа Ланет» вважає, що дії Антимонопольного комітету не відповідають припису закону, отже, провайдер оскаржить це у суді.

29 липня 2021 року Антимонопольний комітет України розглянув звернення мережі «Ланет» щодо «наявності потенційної картельної змови» на медіаринку в межах конфлікту провайдера з медіагрупами, але відмовився ухвалити рішення по суті. 

Власник «Ланет» Віктор Мазур у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що провайдер готує позов до АМКУ.

У коментарі «Детектору медіа» АМКУ зазначив, що заява мережі «Ланет» не відповідала встановленим законодавством вимогам, а саме: не було надано копій документів, які підтверджували викладені в заяві обставини, що перешкоджало її розгляду.

«Таку заяву було залишено без руху задля можливості усунути Товариству зазначені недоліки та надати підтвердні документи», – повідомив Комітет.

В АМКУ заявили, що «Ланет» у встановлений строк не усунув зазначені недоліки, що «стало наслідком повернення Товариству заяви без розгляду листом від 04.06.2021».

АМКУ додав, що право на оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України повністю або частково передбачено законодавством України.

У березні 2021 року StarLightMedia та «Медіа Група Україна» анонсували розірвання угоди з провайдером «Мережа Ланет». 

За інформацією джерел «Детектора медіа», невдоволення медіагруп викликала акція «Ланету» «Лютий GIG». За 33 гривні на місяць нові абоненти до кінця весни могли користуватися послугами інтернету та мати доступ до понад 150 онлайн-телеканалів у сервісі «Ланет.TV».

Однак ще восени 2020 року медіагрупи встановили рівень інфляції на 2021 рік для провайдерів 30% і висунули вимогу щодо зростання вартості найдешевшого пакету для абонентів до 99 гривень.

2 серпня 2021 року Господарський суд Києва почав розглядати об'єднану справу провайдера «Ланет» проти медіагруп. Провайдер не лише проситиме суд визнати незаконним розрив договорів, а й вимагатиме відшкодування збитків. Кількість збитків та відключень «Ланет» зараз рахує. 

Фото: Rae Allen/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1880
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду