Ткаченко сказав, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії

Ткаченко сказав, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії

22 Червня 2020
2357
22 Червня 2020
15:50

Ткаченко сказав, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії

2357
Він розповів, що після обрання народним депутатом залишався власником без права впливу і контролю.
Ткаченко сказав, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії
Ткаченко сказав, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії

Колишній генеральний директор «1+1 медіа», нині міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що продав свій пакет акцій Одеської кіностудії банкіру, директору з розвитку бізнесу «Смарт Холдингу» Олександру Морозову. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Пан Ткаченко продав свій пакет акцій у розмірі 25%-1 акція статутного капіталу. Сума угоди він не назвав, бо це є «комерційна таємниця». За словами міністра, об'єктом угоди були 100% акцій британської компанії Cinema Love Ltd, якій належить ТОВ «Нова кіностудія», що володіє зазначеним пакетом акцій Одеської кіностудії.

«Рішення про вступ на посаду міністра було ухвалено швидко, у розрізі одного тижня. Конфлікт інтересів був очевидним, оскільки держава володіє 50%+1 акцією Одеської кіностудії, які перебувають в управлінні міністерства. Тому продаж мав бути оперативним. Йти шляхом due diligence, проводити аукціони тощо, а потім ще років зо два розповідати про аудити, пошук покупця – не мій підхід», – розповів він.

Олександр Ткаченко сказав, що після приходу у Верховну Раду залишався власником без права впливу і контролю, а його частка була передана в управління за договором.

Він уточнив, що давно знайомий із Олександром Морозовим і має історію бізнес-відносин, зокрема – разом були співзасновниками компанії «Нова мова», яка виробляла програми «Післямова» та «Обличчя світу», знімала серіали.

«Олександр давно знає про моє бажання зберегти кіностудію. Вважає, що, зважаючи на активний розвиток кіно в Україні, з точки зору бізнесу, кіностудія може стати перспективним проєктом медійного міста. Він як людина, якій не чужа культура, також вважає важливим підтримати її і цей проєкт. З одного боку, бачить цікавий бізнес, з іншого – покликання», – говорить міністр.

За його словами, новий співвласник не планує кардинальних змін у стратегії розвитку, зокрема – зміну керівництва.

Згідно з даними системи розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР), державі належить 50%+2 акції, ще одним власником Одеської кіностудії з пакетом акцій 25%-1 акція через ТОВ «Медіа Коворкінг» є забудовник Андрій Вавриш.

Олександр Ткаченко уточнив, що пан Вавриш також розділяє ідею побудови сучасного медійного комплексу із сучасним центром постпродакшену повного циклу та не розглядає Одеську кіностудію як майданчик для житлової забудови.

Він додав, що Міністерство культури та інформаційної політики планує розробити концепцію розвитку всіх державних кіностудій, особливо через стан «Укркінохроніки», Національної кінематики й кіностудії Довженка.

Міністр сказав, що, можливо, розгляне варіант передачі кіностудій на приватизацію або державно-приватне партнерство. «Але за важливої умови! Як у випадку з Одеською кіностудією – у законі прописано, що в разі приватизації, кіностудія не може змінювати профіль діяльності протягом 20 років», – уточнив він.

Нагадаємо, у 2005 році Одеську кіностудію було реорганізовано з державного підприємства в акціонерне товариство. Відтоді 50% + 1 акція належать державі, решта – ТОВ «Нова кіностудія» (що через ТОВ «Фонд розвитку кіномистецтва» і напрямку належить зареєстрованій у Лондоні компанії Cinema Love Ltd.). Тривалий час головним приватним акціонером кіностудії був Сергій Тарута, але з 2017 року він вийшов із цього бізнесу й основним приватним акціонером, зі слів колишнього голови правління Андрія Звєрєва, став генеральний директор групи компаній «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, який з 2005 року був партнером пана Тарути.

13 липня 2018 року Олександр Ткаченко та голова правління Одеської кіностудії Андрій Осипов оголосили про ідею оновлення студії та перетворення її на сучасний технологічний знімальний майданчик, компанію з послугами постпродакшну повного циклу, що буде орієнтуватися насамперед на співпрацю з європейськими кінокомпаніями.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2357
Читайте також
15.06.2020 17:30
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
4 547
27.05.2020 10:00
Олеся Анастасьєва
для «Детектора медіа»
7 551
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду