13:56
Четвер, 3 Жовтня 2019

Верховна Рада заборонила іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером

1 832
3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон, який заборонить іноземцям бути кінцевими бенефіціарними власниками цифрового ефірного провайдера із загальнонаціональним покриттям.
Верховна Рада заборонила іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером
Верховна Рада заборонила іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером

За відповідний законопроект № 2035 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям» проголосували 248 народних депутатів, проти – сім, утрималися – 35.

Закон передбачає поширити на всіх провайдерів програмної послуги наявні в законі для мовників вимоги щодо структури власності, а саме – заборонити засновувати та брати участь у провайдерах програмної послуги:

  • органам державної влади та органам місцевого самоврядування, юридичним особам, які вони заснували, на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами провайдера, якщо рішення про їх створення або положення про них не передбачає повноважень засновувати провайдерів;
  • фізичним і юридичним особам, які є резидентами держави-агресора або держави-окупантом, а також юридичним особам, учасниками (акціонерами) яких є такі юридичні або фізичні особи, на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами провайдера і кінцевим вигодоодержувачам;

Для цифрового ефірного провайдера із загальнонаціональним покриттям (наразі таким є «Зеонбуд») встановлюються додаткові вимоги:

  • кінцевим бенефіціарним власником (кінцевими бенефіціарними власниками) цифрового ефірного провайдера може бути виключно громадянин України (громадяни України);
  • на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами цифрового ефірного провайдера забороняється брати участь юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, а також особам без громадянства.

Через недотримання цих вимог Нацрада відмовлятиме провайдеру у видачі та продовженні ліцензії. Чинна ліцензія цифрового провайдера може бути анульована в судовому порядку за поданням Нацради, якщо регулятор виявить недотримання нових вимог закону під час дії ліцензії.

У підготовленому до другого читання законопроекті Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики врахував правки депутатів і вилучив запропоновані зміни до закону «Про телекомунікації». Таким чином, цим законом внесено зміни лише до закону «Про телебачення і радіомовлення».

«Ми плідно попрацювали, врахована переважна більшість правок, залишилося лише дві відхилені комітетом, – повідомив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. – Понад 40% населення (а далі буде більше) отримують сигнал телебачення через цифрову програмну послугу. Це безкоштовне телебачення, ефір. Наразі упродовж останніх 9 років ми не знаємо, хто є власником компанії, яка надає цей сервіс. Були раніше чутки, що сім’я Януковича. Нам важливо розуміти, хто контролює цю компанію, це питання інформаційної безпеки».

Дотепер закон «Про телебачення і радіомовлення» передбачав обов’язок провайдерів програмної послуги щорічно надавати Нацраді та оприлюднювати на своєму сайті структуру власності.

Ухвалений закон набере чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що законопроект № 2035 був зареєстрований 3 вересня народними депутатами від партії «Слуга народу» Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук та Павлом Сушком. 19 вересня Верховна Рада ухвалила його за основу.

Раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» Олександр Ткаченко повідомив, що підтримує правки до законодавства щодо фінансової прозорості цифрового провайдера «Зеонбуду».

Згідно з офіційною структурою власності ТОВ «Зеонбуд», 100% цієї компанії належить кіпрській компанії «Планбріджлімітед», яка, у свою чергу, належить п’яти іншим компаніям, чотири з яких зареєстровані на Британських Віргінських Островах, а одна – в Белізі (обидві країни входять до переліку офшорних зон, затверджених Кабміном). Своїми кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Зеонбуд» вказує п’ятьох громадян Латвії та одного громадянина Великої Британії.

Аналогічний законопроект щодо прозорості власності цифрового провайдера № 9161 у Верховній Раді 8-го скликання подали 4 жовтня 2018 року народні депутати Юрій Береза («Народний фронт») та Олександр Шевченко (позафракційний, представник партії УКРОП). 7 листопада 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект, але на розгляд на пленарному засіданні його до кінця парламентської сесії так і не винесли.

Нагадаємо, що у Верховній Раді 8-го скликання 2 грудня 2015 року народні депутати Єгор Соболєв («Самопоміч»), Олександр Опанасенко («Самопоміч») і Геннадій Кривошея («Народний фронт») зареєстрували законопроект № 3575 про націоналізацію ТОВ «Зеонбуд». Вони пропонували провести примусове відчуження на користь держави частки у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Зеонбуд» за умови попереднього та повного відшкодування її вартості. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики законопроекту не підтримав, його так і не включили до порядку денного сесії.

~insertother~Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1832
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду