16:16
Середа, 6 Березня 2019

Нацрада виставляє на конкурс п’ять ФМ-частот і 9 місць у мультиплексі для місцевих телеканалів

6 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити конкурс на вільні ФМ-частоти і вільні місця в мультиплексі МХ-5 для місцевих телеканалів.
Нацрада виставляє на конкурс п’ять ФМ-частот і 9 місць у мультиплексі для місцевих телеканалів
Нацрада виставляє на конкурс п’ять ФМ-частот і 9 місць у мультиплексі для місцевих телеканалів

Зокрема, на конкурс буде виставлено п’ять прорахованих УДЦР ФМ-частот у прикордонних регіонах з передавачами потужністю 100 Вт: дві частоти в Закарпатській області (Рахів і Хуст), три частоти в Харківській області (Гороховатка, Зачепилівка, Красноград).

Конкурсні умови передбачають:

  • не менше 5% загального обсягу мають становити передачі та/або музичні твори військово-патріотичної тематики, зокрема висвітлення діяльності Збройних Сил України, операції Обʼєднаних сил, діяльності ветеранів АТО та подій, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими та тимчасово непідконтрольними державній владі України;
  • дозволяється ретрансляція програм виключно Суспільного мовлення і Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM»).

У конкурсі зможуть взяти участь як загальнонаціональні радіостанції, так і місцеві, повідомив член Нацради Сергій Костинський. За його словами, це експеримент, і якщо знайдуться охочі радіостанції, то Нацрада подумає про проведення подібних конкурсів в інших регіонах.

Щодо цифрового телебачення – на конкурс буде виставлено 9 місць у мультиплексі МХ-5 у семи населених пунктах Київської (Кагарлик) та Херсонської областей (Нижні Сірогози, Новотроїцьке, Василівка, Генічеськ, Херсон, Чаплинка).

Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко сказав, що Нацрада отримала заяви від місцевих мовників із цих населених пунктів про їхнє бажання мовити в цифровому мультиплексі. Якщо будуть заяви від інших місцевих мовників у містах, де ще є місця в цифровому мультиплексі МХ-5, Нацрада оголошуватиме подібні місцеві конкурси, додав пан Ільяшенко.

Конкурсні вимоги до програмної концепції передбачають:

  • обсяг ведення передач українською мовою згідно з чинним законодавством;
  • обовʼязкове розміщення соціально важливих програм місцевої тематики;
  • рекомендовано розміщення дитячих передач;
  • здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників;
  • проведення телерадіоорганізаціями інформаційно-рекламної компанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
441
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop