Станом на 30 січня реформовано 158 державних і комунальних друкованих ЗМІ - Держкомтелерадіо
Про це звітував на розширеній колегії відомства Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
«Реформа друкованих ЗМІ триває з 1 січня 2016 року, але фактично вона розпочалась з листопада 2016-го, - зазначив Олег Наливайко. - Результати моніторингу, який проводить Держкомтелерадіо, свідчать, що на сьогодні із 244-х учасників першого етапу реформування, що увійшли до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, реформовано 133 державних і комунальних друкованих ЗМІ із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості. З урахуванням учасників другого етапу реформовано 158 друкованих ЗМІ та редакцій».
Пан Наливайко нагадав, що до кінця року реформуватися повинні всі державні і комунальні друковані ЗМІ.
З метою інформаційної та правової підтримки учасників реформування на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо в розділі «Реформування друкованих ЗМІ» оприлюднено онлайн-версію посібника «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ», підготовленого в рамках проекту «Свобода медіа в Україні» за сприяння Ради Європи та Європейського Союзу. Також в НСЖУ діє постійна телефонна гаряча лінія з питань реформування.
Водночас у процесі впровадження реформи виникали проблемні питання, пов’язані з невиконанням деякими органами місцевої влади положень закону про реформування, зазначив голова Держкомтелерадіо. Непоодинокими були випадки звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконного відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції. Найбільше таких скарг надійшло з Запорізької області, тому у березні заплановано розгляд ходу реформування комунальних друкованих ЗМІ в цій області на засіданні колегії Держкомтелерадіо.