17:25
Вівторок, 26 Грудня 2017

Держкомтелерадіо закликає редакції державних і комунальних друкованих ЗМІ невідкладно почати процес реформування

1 325
Державний комітет телебачення і радіомовлення повідомляє, що на кінець 2017 року реформовано менше 19% державних і комунальних друкованих ЗМІ, і рекомендує редакціям розпочати реформування.
Держкомтелерадіо закликає редакції державних і комунальних друкованих ЗМІ невідкладно почати процес реформування
Держкомтелерадіо закликає редакції державних і комунальних друкованих ЗМІ невідкладно почати процес реформування

Про це йдеться у зверненні Держкомтелерадіо до редакцій державних і комунальних друкованих ЗМІ.

Держкомтелерадіо повідомляє, що на кінець 2017 року реформовано лише  близько 132 друкованих ЗМІ та редакцій з 700-та. При цьому 2017 - це другий рік процесу реформування з трьох, визначених Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Процес реформування фінішує 1 січня 2019 року.

Відповідно до вимог статті 11 Закону про реформування неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації (Міністерству юстиції України), у строк, встановлений частиною першою статті 2 цього Закону, заяви про перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним.

Як констатує відомство, різні обставини призвели до того, що половина учасників  першого етапу не звершили перетворення у 2016 році, а продовжили процес реформування й у 2017 році. Водночас, починаючи з 2017 року, розпочали процес реформування й учасники другого етапу. При цьому законом про реформування не визначено необхідності затвердження  переліку учасників другого етапу.

«Враховуючи зазначене, радимо трудовим колективам редакцій спільно із співзасновниками невідкладно розпочати реформування із розумінням того, що процедура перетворення державного або комунального підприємства в інший суб’єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати  в окремих випадках більше ніж півроку», - закликає Держкомтелерадіо.

Відомство нагадує про інформаційну та правову підтримка  учасників реформування: на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо під рубрикою «Реформування друкованих ЗМІ» оприлюднено  онлайн-версію посібника «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ», підготовленого партнерами - медіаюристами в рамках проекту «Свобода медіа в Україні» за сприяння Ради Європи  та Європейського Союзу.  Водночас на онлайн-ресурсі «Prometheus» діє курс для учасників процесу реформування - «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів», зареєструватись для прослуховування курсу можна за посиланням.

 Читайте також

Нагадаємо, Олександр Дяченко, керівник юридичного відділу Української асоціації медіабізнесу, зазначив, що 330 державних та комунальних ЗМІ ризикують залишитись нереформованими на червень 2018 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1325
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду