«Зеонбуд» пригрозив УДЦР судом, якщо той продовжить вимірювати цифрове покриття

«Зеонбуд» пригрозив УДЦР судом, якщо той продовжить вимірювати цифрове покриття

26 Липня 2017
5904
26 Липня 2017
14:38

«Зеонбуд» пригрозив УДЦР судом, якщо той продовжить вимірювати цифрове покриття

5904
Провайдер-монополіст цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2 «Зеонбуд» виступив проти проведення «Українським державним центром радіочастот» вимірювання покриття цифровим сигналом і пригрозив державному підприємству судом.
«Зеонбуд» пригрозив УДЦР судом, якщо той продовжить вимірювати цифрове покриття
«Зеонбуд» пригрозив УДЦР судом, якщо той продовжить вимірювати цифрове покриття

Про це йдеться в прес-релізі «Зеонбуду», поширеному агентством «Українські новини».

«Зеонбуд» стверджує, що комплекс вимірювального обладнання УДЦР, презентований 23 червня 2017 року (на презентації були присутні представники «Зеонбуду»), не має жодного вимірювального прибору чи пристрою, які відповідають Методиці «Визначення зони покриття мережі цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2» і нормативним документам Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU).

«Зеонбуд» повідомив, що звертався до УДЦР з листом, у якому вказав на недоліки обладнання і запропонував вжити заходи для відповідності обладнання та вимірювань нормативам. Також «Зеонбуд» просив УДЦР надати йому план-графі проведення вимірювання для участі в них фахівців «Зеонбуду». «У відповідь на наші листи УДЦР запевнив, що до виправлення виявлених нами недоліків вимірювання проводитися не будуть і про початок вимірювань обов’язково нас своєчасно поінформує», - стверджує «Зеонбуд».

Провайдер заявляє, що про початок вимірювань цифрового покриття на Волині дізнався зі ЗМІ. З огляду на це, «Зеонбуд» вирішив публічно звернути увагу УДЦР на неприпустимість проведення вимірювань покриття мереж наземного цифрового телебачення з порушенням, на його думку, Методики і нормативних документів. «У випадку продовження проведення вимірювань з грубим порушенням законодавства, "Зеонбуд" буде змушений звернутися до суду за захистом своєї ділової репутації, оскільки вимірювання та їхні результати матимуть прямий вплив на наші права та законні інтереси», - йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, в липні «Український державний центр радіочастот» розпочав практичні вимірювання зони покриття ефірним цифровим сигналом у Волинській області. Вимірювання відбувається на замовлення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за офіційно затвердженою Методикою визначення зони покриття цифрової телемережі стандарту DVB-T2, його фінансують групи «1+1 медіа» та «Інтер». Після отримання та аналізу результатів дослідження по Волині планується продовжити вимірювання в Кіровоградській області.

Як відомо, два роки тому, 17 червня 2015 року, завершився період, за який Україна разом з іншими країнами Європи, Азії та Африки мала перейти на цифровий стандарт ефірного телемовлення відповідно до міжнародних зобов’язань за угодою «Женева-2006». Однак цього так і не сталося, тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах. Однією з причин відкладення остаточного переходу на цифру є недостатній рівень покриття цифровим сигналом, але достеменних даних про рівень покриття наразі немає.

6 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України визначив нову дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року, і вніс відповідні зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу. Попередній План передбачав кінцеву дату використання аналогового ТБ 1 січня 2016 року.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно із цим планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачою державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

На початку 2017 року стало відомо, що медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. 27 січня медіагрупа «1+1 медіа» поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

9 лютого члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не підтримали пропозиції свого колеги Олега Черниша записати пункт про звернення до Держспецзв’язку щодо продовження використання технології аналогового ефірного мовлення до 30 червня 2018 року.

У березні «Телекомунікаційна палата України» надіслала звернення до прем’єр-міністра України та державних регуляторних органів відносно переходу України на цифровий стандарт телерадіомовлення у визначені строки.

На початку квітня директор «Медіа Групи Україна» Євген Лященко розповів про останні домовленості медіагруп і регуляторних органів, за якими у 2017 року має розпочатися поетапне відключення аналогового ТБ по областях, а повне вимкнення аналогового сигналу має відбутися в лютому 2018-го.

Станом на червень 2017 року ніякого поетапного вимкнення аналогового сигналу в Україні так і не розпочалося.

На початку червня на конференції в Одесі член Нацради Олег Черниш повідомив, що Нацрада готує лист до Держспецзв’язку, в якому запропонує перенести термін відключення аналогу. На його думку, це має бути 30 червня 2020 року.

У червні стало відомо, що Держспецзв’язку розробив проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», за якою вимкнення аналогового телебачення переноситься на рік – на 30 червня 2018 року. 20 червня проект постанови без зауважень погодила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), 29 червня проект постанови Кабміну погодила без зауважень Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

4 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», якою переніс вимкнення аналогового телевізійного мовлення на рік: з 30 червня 2017 року на 30 червня 2018 року.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5904
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду