Костянтин Захаренко заявив у міліцію про викрадення, низка працівників Концерну РРТ – про недопуск на робочі місця
Костянтин Захаренко заявив у міліцію про викрадення, низка працівників Концерну РРТ – про недопуск на робочі місця
Заступник генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Костянтин Захаренко та 17 співробітників Концерну РРТ заявили, що сьогодні, 30 вересня, їх не допустили на робочі місця. Про це йдеться в повідомленні «координаційної ради КРРТ».
Співробітники КРРТ написали заяви про порушення їхніх трудових прав у правоохоронні органи та подали їх до Шевченківського РУ ГУМВС України в місті Києві. Прес-офіцер міліції Шевченівського району Наталія Калиновська підтвердила «Детектор медіа» надходження відповідної заяви. Відомості за цим фактом внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, проводиться перевірка.
Крім того Костянтин Захаренко заявив у міліцію про своє викрадення невідомими під час пікетування Концерну РРТ 29 вересня. Пані Калиновська підтвердила, що пан Захаренко звернувся вчора, 29 вересня, до чергової частини міліції.
За повідомленням «координаційної ради КРРТ», невідомі особи, обличчя яких були приховані балаклавами, на очах свідків захопили пана Захаренка, застосовуючи до нього фізичну силу. Через деякий час пана Захаренка невідомі відпустили і він негайно звернувся до правоохоронних органів із заявою про факти фізичного та психологичного тиску на нього з метою залякування.
Зі слів пані Калиновської, обидві заяву - пана Захаренка та працівників КРРТ - долучено до кримінального провадження, відкритого 29 вересня за заявою генерального директора Концерну РРТ Олександра Півнюка за статтею 358 Кримінального кодексу України (підробка документів). Заяву пан Півнюк подав через спробу рейдерського, на його думку, захоплення Концерну РРТ колишнім керівництвом, зокрема паном Захаренком.
Тим часом Олександр Півнюк в інтерв'ю телеканалу «Україна», яке цитує «Сегодня», заявив, що після захоплення будівлі Концерну РРТ 29 вересня зникла і була знищена низка документів, у тому числі з бухгалтерського обліку. А працівників КРРТ, які напередодні брали участь у пікеті, за його словами, не пустили до будівлі, щоб уникнути провокацій.
«Ми запросили слідчу групу, оскільки в нас зникло дуже багато документів. У бухгалтерії розірвані документи. Зараз це вивчається і щоб не перешкоджати слідству, щоб не було втручання в це слідство і тиску на людей, ми прийняли рішення призупинити допуск людей, які пов'язані із захопленням влади в Концерні», - сказав пан Півнюк.
Як писала ТК, 29 вересня Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення повідомив про початок рейдерського захоплення підприємства колишнім керівництвом Концерну. «Прибічники цього керівництва за підтримки організованих протестувальників проникли на територію Концерну й вимагають відсторонення чинного керівництва підприємства відповідно до ухвали Тельманівського районного суду Донецької області, що відміняє розпорядження Кабінету Міністрів України № 404-р від 23 квітня 2014 року про призначення Півнюка Олександра Володимировича генеральним директором Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення», - повідомив сайт КРРТ.
Заступник генерального директора Концерну РРТ Костянтин Захаренко заявив, що 29 вересня зранку відповідно до статуту прийняв на себе повноваження тимчасового виконувача обов'язків генерального директора КРРТ, щоб не допустити банкрутства Концерну. А генеральний директор Олександр Півнюк рішенням Тельманівського районного суду Донецької області відсторонений від виконання своїх обов'язків.
Як з'ясувала «Детектор медіа», Тельманівський районний суд Донецької області заборонив генеральному директору Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення Олександру Півнюку виконувати обов'язки керівника Концерну РРТ. А виконання обов'язків гендиректора КРРТ суд поклав на посадову особу, визначену статутом КРРТ, до розгляду справи по суті. Про це йдеться в ухвалі суду, датованій 14 липня, прийнятій на забезпечення позову громадянина, який судиться за відновлення трансляції українських каналів.
Керівний партнер юридичної компанії Jurimex, яка надає юридичні послуги Концерну РРТ, Юрій Крайняк вважає, що судова ухвала має ознаки фіктивності. Крім того, він вбачає в ній ознаки рейдерства.
Керівник центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова вважає, що є ціла низка підстав для сумнівів у справжності ухвали Тельманівського районного суду Донецької області. Юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай вважає, що заходи на забезпечення позову не співмірні із суттю позову (якщо він мав місце).
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації висловила протест проти рейдерского захоплення приміщення дирекції Концерну РРТ, яке відбувається під виглядом мітінгу «за люстрацію та проти трансляції російських каналів».
Міліція порушила кримінальне провадження за заявою генерального директора Концерну РРТ Олександра Півнюка за статтею 358 Кримінального кодексу України (підробка документів). У процесі слідства провадження, можливо, буде перекваліфіковано. Раніше радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко припускав, що за фактом захоплення Концерну РРТ буде відкрито кримінальне провадження за статтею «рейдерство».
Нагадаємо, у квітні Олександр Півнюк став генеральним директором Концерну РРТ. Посада генерального директора Концерну РРТ була вакантною із січня 2013 року, коли Кабмін звільнив Вадима Самсоненка. Виконувачем обов'язків гендиректора був заступник гендиректора Костянтин Захаренко. Практично від моменту призначення Півнюка триває протистояння між прибічниками Захаренка та новим керівництвом.
Нагадаємо, новий генеральний директор Концерну РРТ Олександр Півнюк із перших днів після призначення наприкінці квітня наразився на спротив частини колективу, який об'єднався в координаційну раду та почав висувати новому керівництву звинувачення, починаючи від здачі об'єктів Концерну терористам і закінчуючи нібито намаганням довести КРРТ до банкрутства, а на його базі створити новий «Зеонбуд» - приватне підприємство, яке має стати провайдером цифрового телебачення.
У Держспецзв'язку, до підпорядкування якого входить Концерн, не виключають, що спротив частини колективу пов'язаний з аудитом і перевіркою діяльності КРРТ часів попереднього очільника - в. о. гендиректора Костянтина Захаренка. А за даними журналіста «Еспресо.TV» Артема Шевченка, щодо екс-керівництва навіть відкрито кримінальне провадження.
Пан Півнюк спершу не хотів коментувати конфлікту всередині колективу, мовляв, це внутрішні справи Концерну. Однак коли опоненти вийшли зі звинуваченнями на прес-конференцію, а після цього зірвали брифінг пана Півнюка і голови Держспецзв'язку Володимира Звєрєва, «Детектор медіа» вдалося поспілкуватися з гендиректором Концерну РРТ. В інтерв'ю він відкинув закиди, які йому висувають, та розповів про плани отримання ліцензії провайдера цифрового телебачення.
«Детектор медіа»