У Нацраді та «Інтері» заперечують, що ліцензії IPTV-провайдерам видають тільки після укладання угод з групою «Інтер»

11 Квітня 2012
8655
11 Квітня 2012
17:50

У Нацраді та «Інтері» заперечують, що ліцензії IPTV-провайдерам видають тільки після укладання угод з групою «Інтер»

8655
Один з IPTV-провайдерів поскаржився на «Інтер» і регулятора
У Нацраді та «Інтері» заперечують, що ліцензії IPTV-провайдерам видають тільки після укладання угод з групою «Інтер»

За інформацією джерел «Детектор медіа», IPTV-провайдерів змушують укладати договори з групою «Інтер» на великий пакет каналів, до якого також входять телеканали групи «Інтер», під загрозою невидачі ліцензії Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

 

«Нашу компанію запросили на зустріч до будівлі каналу "Інтер", де заступник голови правління каналу Сергій Амелічев повідомив, що ліцензії Нацради на IPTV будуть видавати тільки тим операторам, які уклали договори з "Інтером" на пакет із десь 60 каналів, який нібито узгоджений Нацрадою, і запропонував нам укласти договір на весь пакет вартістю близька 22 гривень на місяць за кожного абонента мережі. Амелічев сказав, що такі розмови ведуться з усіма, хто подав на ліцензію IPTV. Отак роблять головний канал країни», - стверджує представник оператора, який побажав залишитись невідомим.

 

Він також звертає увагу на те, що одна з двох компаній, яка переоформлювала ліцензію провайдера IPTV 4 квітня, збільшивши майже вдвічі ресурс мережі, внесла до програмної концепції весь пакет «інтерівських» каналів. Що стосується іншої компанії («Українські радіосистеми»), то її питання перенесли через зафіксовані порушення (11 квітня цій компанії призначили позапланову перевірку, але, на жаль, її представників на засіданні Нацради не було).

 

Натомість представник одного з IPTV-провайдерів, який отримав ліцензію 11 квітня, сказав «Детектор медіа», що його компанія не стикалася з вимогами укладання угод з «Інтером» на великий пакет каналів.

 

Заступник голови правління «Інтера» Сергій Амелічев і члени Нацради заперечили інформацію анонімних джерел «Детектор медіа». Пан Амелічев назвав її «повною нісенітницею». А заступник голови Нацради Лариса Мудрак висловила жаль, що «доводиться коментувати на рівні пліток, тим паче, що таких розмов не було від тих, хто приходить до нас».

 

На прохання «Детектор медіа» пояснити, чим була зумовлена відстрочка в ліцензуванні IPTV-провайдерів протягом останніх двох років, голова Нацради Володимир Манжосов сказав, що регулятор має проблеми з моніторингом IPTV-мереж і контролем за дотриманням ліцензійних умов. «Як нам у цій технології моніторити і контролювати виконання умов ліцензії щодо кількості каналів у мережі та території розповсюдження? Ми запитували про це і на міжнародних нарадах, де почули, що така сама проблема і в інших регуляторних органів Європи. До того ж, ми довго не могли з'ясувати, яким чином нам їх ліцензувати. Була пропозиція від Асоціації правовласників і постачальників контенту, яку очолює народний депутат Олена Бондаренко, щоб ми не видавали нові ліцензії на використання технології IPTV, а переоформлювали чинні ліцензії кабельних операторів, за що сплачується лише 1000 гривень. Але ми маємо вимоги щодо наповнення державного бюджету ліцензійними зборами. Тому й вирішили ліцензувати IPTV окремо».

 

Нагадаємо, 4 квітня Нацрада відновила процес ліцензування IPTV-провайдерів, переоформивши одну ліцензію, а 11 квітня ухвалила рішення про ліцензування двох нових провайдерів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8655
Читайте також
25.02.2009 13:02
Станислав Юрасов, «Экономические известия»
17 628
20.10.2008 11:27
Станислав Юрасов, «Экономические известия»
7 917
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Льолік
4637 дн. тому
Еге ж, його спочатку Ряшин попер, так на Інтері пригрівся, потім Зеленський з Інтеру попер, але ж якось втримався (мабуть, добре кого треба куди треба цілував :) Тепер вирішив свій пислок ще й сюди всунути :))
Lizon
4637 дн. тому
Да бреше єтот Амеличев як сивый мерин. Моего директора тоже к нему на прием тягали - грозился, что лицензию не выдадут, если на 60 каналов не подпишется... Типа "изучайте биографии членов Нацсовета". Мрак какой-то... :(
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду