5 канал і ТВі: на голову апеляційного суду, який розглядатиме справу про частоти, будуть тиснуть
Журналістські колективи 5-го каналу і ТВі стверджують: їм стало відомо, що на Київський апеляційний адміністративний суд і його голову Анатолія Денісова будуть спроби чинити тиск задля швидкого розгляду та винесення «однобічного» рішення за апеляційними скаргами 5-го каналу і каналу ТВі у справі за позовом НТН і Enter Film (каналів групи «Інтер») щодо скасування результатів січневого конкурсу Нацради на вільні частоти. У зв'язку із цим вони виступили з публічним зверненням до голови суду.
За інформацією журналістів, розгляд апеляції вже заплановано на 16 серпня. «За таких умов ми ставимо запитання: чому наші компанії не отримали жодної судової повістки з визначенням дати, часу, та місця розгляду нашої справи? Для цієї справи встановлено скорочений строк розгляду? На чиє замовлення це робиться? Чи не є такий розвиток подій проявом зацікавленості, а як наслідок тиску на суди і суддів з боку власника компаній-позивачів?», - цікавляться телеканали.
Журналістські колективи закликають Анатолія Денісова «не піддаватися спробам маніпуляцій та тиску» та «вчинити по совісті і діяти виключно в рамках чинного законодавства».
Вони просять голову суду вжити заходів щодо повернення справи до суду першої інстанції. «Підставою для цього є той факт, що всупереч законній процедурі справа 26 липня 2010 року була передана до Київського апеляційного адміністративного суду без проведення засідання Окружного адміністративного суду міста Києва щодо розгляду заяви про винесення додаткового рішення по цій справі», - пояснюється у зверненні.
Також вони просять посприяти в залученні представників журналістських колективів до участі в розгляді справи в якості третіх осіб без самостійних вимог, «оскільки рішення щодо позбавлення ліцензій наших телеканалів безпосередньо впливає на гарантоване Конституцією України право на працю».
Зі свого боку журналісти обіцяють зробити все можливе задля неупередженого висвітлення перебігу справи, а також привернення суспільної уваги до «планомірного і керованого тиску на ЗМІ та правосуддя з боку зацікавленої особи - власника найбільшого медіа холдингу країни Inter Media Group».
Тим часом правозахисник Мирослав Маринович звернувся з відкритим листом до голови Ради безпеки і оборони України Раїси Богатирьової із застереженням щодо недопущення монополізації медіапростору держави групою «Інтер».
«Президент України має сьогодні останній шанс не допустити монополізації впливу на медійний ринок з боку групи "Інтер" та його власника Валерія Хорошковського, що означатиме також монополізацію впливу на медіа з боку Служби безпеки України», - йдеться у відкритому листі пана Мариновича.
Правозахисник закликає Президента усунути конфлікт інтересів, звільнивши Валерія Хорошковського з посади голови СБУ та «забезпечити справедливість і прозорість судового процесу» щодо січневого конкурсу на вільні частоти.
Нагадаємо, 8 червня Окружний адміністративний суд міста Києва Суд задовольнив позов телеканалів групи «Інтер» проти Нацради і скасував результати січневого конкурсу. 5 канал і ТВі, які виступали третіми особами із самостійними вимогами на предмет позову, оскаржили це рішення. Зокрема представник ТВі, керівний партнер юридичної компанії Jurimex, пояснив ТК апеляцію тим, що «суд був настільки зацікавлений задовольнити позов компаній Хорошковського, що навіть присвоїв собі функції позивача й сам придумав новий предмет судової справи».
«Детектор медіа»