Валерій Іванов: На виборах впливатимуть на підсвідомість виборців і підкуплятимуть журналістів

26 Червня 2009
13142
26 Червня 2009
12:40

Валерій Іванов: На виборах впливатимуть на підсвідомість виборців і підкуплятимуть журналістів

13142
Валерій Іванов: На виборах впливатимуть на підсвідомість виборців і підкуплятимуть журналістів

На наступних президентських виборах в Україні використовуватимуть технології впливу на підсвідомість виборців і підкуп журналістів. З таким прогнозом виступив у Кельні президент Академії української преси Валерій Іванов, повідомляє «Німецька хвиля».

 

Валерій Іванов очікує, що штаби кандидатів у президенти активно маніпулюватимуть громадською думкою за допомогою так званих BTL-технологій. Вони спрямовані не на свідомість людини, а на підсвідомість, сказав експерт під час медіа-форуму в Кельні.

 

Тобто, слід чекати на «активне застосування інформації, кольору, звуку», яке не контролюватиметься людиною, твердить президент АУП.

 

Такі технології відпрацьовувалися ще на попередніх виборах, і, як стверджує Іванов, себе виправдали. «Для політиків це дуже добре. Для медіа добре, що будуть замовляти, давати гроші. Єдине, кому буде погано, так це електорату».

 

Під час дискусії на медіа-форумі в Кельні, присвяченої свободі слова та журналістиці на замовлення, Іванов розповів, що медіа в Україні «слугують не читачам або слухачам, а - власникам». Вільне висловлення думок, наголосив він, можливе лише в інтернеті.

 

Інша учасниця дискусії - член правління «Репортерів без кордонів» Джемма Пьорцґен - торкнулася проблем журналістики в Німеччині. Загрозу якісній журналістиці в цій країні вона вбачає в згортанні кореспондентських мереж.

 

Ця тенденція особливо вимальовується в друкованих виданнях: мала кількість кореспондентів мусить покривати дедалі більші за обсягом регіони світу. І це відбувається навіть у великих надрегіональних виданнях, каже Пьорцґен.


Ще один негативний феномен для німецьких журналістів - спрямовані вкидання інформації шляхом запрошення на розмови «не для запису». PR і журналістика, в розумінні Пьорцґен, є несумісними поняттями.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13142
Читайте також
19.06.2009 10:07
Сергій Грабовський
, для «Детектор медіа»
36 937
27.04.2009 07:09
Катерина М'ясникова
, для «Детектор медіа»
39 843
07.02.2009 07:47
Андрей Демартино
, для «Детектор медіа»
83 174
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Дмитрий
5433 дн. тому
редактору: BTL-технологии направлены на подсозднание??? вы уверены, что ничего не напутали? я знаю г-на Иванова, он отнюдь не идиот, способный сделать такое заявление.
Влад
5433 дн. тому
То не проблема. Треба, просто, заборонити колір і звук. Інформацію, звісно - теж. Хай-но спробують поманіпулювати...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду