Хто не любить Юлію Федів?
Вівторок, 12 вересня 2023
Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»
Привіт. На зв’язку Марина Леончук, комунікаційна менеджерка «ДМ».
«А я ТБ не дивлюся — у мене вдома навіть телевізора немає»
Старий жарт початок листа не зіпсує. Тим більше, у мене до вас одразу аж вісім причин знову купити і почати дивитися телевізор — це вісім нових каналів, які вас здивують у 2023 році. Наталія Данькова зібрала інформацію про всіх мовників і розповідає про особливості та правові колізії кожного. Найбільш заплутано все в нового каналу Міноборони «Армія ТБ». Хоча під час презентації його концепту Ілларіон Павлюк, головний продюсер і медіаменеджер, поділився, що канал закриватиме актуальні потреби глядача: «новий канал має “розвіяти туман війни”. Контент вироблятимуть медійники, які служать у ЗСУ». Але насправді є нюанс: Міністерство оборони впродовж шести місяців після набуття чинності новим законом «Про медіа» має або здати ліцензію, або вийти зі складу засновників каналу. І пів року завершується вже у жовтні. Яким чином діятиме канал чи регулятор, поки невідомо. Ми дуже хотіли поспілкуватися з усіма представниками цих каналів, але не всі були готові говорити. Ну що ж, поспостерігаємо за динамікою процесу.
«Якою методикою гайки українським медіа закручувати будуть?»
Наша Оксана Наумова копнула ще глибше і пішла слухати людей, які «керують українським телерадіопростором». Багато уваги приділили й тому самому закону про медіа. Намагалися з’ясувати, які наслідки його роботи побачили за цей час і чи потрібні якісь зміни закону, який запрацював у березні цього року. Але найбільше дискусій під час експертного обговорення медійних стратегій держави та індустрії на конференції «Воєнні медіавиклики 2023» було довкола спроб порозумітися з власниками соцмереж, регулювання телемарафону, проросійських ведучих, російських спікерів в ефірах, редакційної політики телеканалів і «регулювання контенту, а не облич». Додам тільки, що «Детектор медіа, робить усе, аби не дати забути і «простити» проросійських і медійників, і колаборантів, які почали працювати на окупантів. До слова, одна з панелей була присвячена Суспільному мовнику під час війни, про неї читайте тут. А тут посилання на текст про те, як змінилися споживачі, цінності та підходи на медіаринку. Чому процеси, які раніше приносили успішні результати в роботі, більше не працюють і які нові тенденції замінили класичні підходи — проаналізувала і ділиться спеціально для «Детектора медіа» Міла Крутченко, Chief Strategy & Digital Officer of Razom Group.
Робота на свій страх і ризик
Фіксери — «провідники» закордонних кореспондентів, які допомагають їм зорієнтуватися в чужій країні, мові, культурі та звичаях. Мої колеги вже писали про роботу цих локальних продюсерів. У тому матеріалі про особливості роботи, оплату, захист і навички розповідали самі фіксери, а тепер про їхні проблеми говорять Оксана Романюк, керівниця Інституту масової інформації, й акторка Рита Бурковська, яка теж працює фіксеркою. Хто вони, невидимі продюсери закордонних медіа, — «технічні» співробітники чи повноцінні члени команди, і які прямі й приховані ризики їхньої роботи?
Зрадники +1
Ним виявився ведучий білоруського походження Дмитро Шепелєв, який уже довго працює в Росії. Нині він поїхав до окупованого Маріуполя знімати історії про нещасних тваринок. Лєна Чиченіна з’ясувала, як така оказія могла статися.
А от уже відоме зрадницьке обличчя українки Регіни Тодоренко «засвітило» в новому тревелшоу для «справжніх патріотів Росії», які не бажають подорожувати ворожим світом, а мріють насолоджуватися незвіданими куточками своєї високодуховної Батьківщини. Лєна Чиченіна висловила сподівання, що знімальна група доїде і до Рубцовська, що в Алтайському краї, та знайде там вкрадені унітази — саме туди російські військові пересилали купу речей із Бучі.
Джинса. Повернення
Микола Чернотицький, голова правління Суспільного мовлення, виклав у фейсбуці листування з пропозицією зробити замовний матеріал проти Юлії Федів, можливої очільниці Міністерства культури. «От людина написала працівнику Суспільного Мовлення таку прекрасну пропозицію.
Суспільне не толерує таке і я вважаю, що це має стати публічним. Такі "пропозиції" неприпустимі для нас. І дуже хочеться, щоб це стало неприпустимим для жодного медіа». Лєна Чиченіна задалася запитанням: хто ж так не любить Юлію Федів?
На цьому поки що все,
дякую, що лишаєтеся з нами.
Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі або на сайті «Детектор медіа». Увесь зворотний зв'язок можете також писати сюди — мені на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям.
До зустрічі.
Ваша комунікаційна менеджерка «ДМ» Марина Леончук.
Фото: Yuliia Fediv/Facebook