Украина жывэ, спивае и танцюе
Майже ціле літо я був у селі. Я вирішив написати свій твір зарані, й тому в ньому буде не про все літо. Точніше, тільки про минулий тиждень, який мені дуже запам'ятався. Бо я дуже хочу знову вернутись у село і ще відпочить.
У селі було дуже добре, тільки жарко. Ну, це якщо на сонці стоять чи ходити. А під горіхом - зовсім не жарко. Там навіть ув обід нормально було. Краще навіть, ніж у хаті. Але в хаті є два телевізори. Це дуже зручно. Коли хтось хоче дивитись щось одне, завжди можна піти в іншу кімнату. Каналів там показує не так багато, як у Києві. Але і не мало. В ясну погоду (а минулого тижня була дуже ясна погода) ловить і К1, і навіть канал «Мега», але погано. Правда, я ці канали не дивився, бо саме цікаве показували на каналі «Україна». Там цілий тиждень, вранці і ввечері, були прямі трансляції фестивалю «Новая вална». Це фестиваль, який вже багато років проходить у місті Юрмала, у Прибалтиці. Коли я ще учився в школі, то дуже його любив. Там колись переміг Алєксандр Малінін. Він тоді був сильно молодший і не такий підстрижений. Виступав у шкіряній куртці й співав про бика. Так співав, аж серце хапало. Дуже мені та пісня подобалась. Потім, коли я виріс, закінчив інститут, здобув вищу освіту, то вже перестав дивитись фестиваль у Юрмалі. Навіть не тому, що набридло і стало нецікаво, а тому, що його були перестали показувати. Хоча, якби я це літо не провів у селі, то міг би і зараз пропустить.
Фестиваль «Новая вална» справив на мене дуже велике враження. І не тільки сам фестиваль. Мені також дуже сподобалось, як його показували. Вранці були повтори того, що було минулого вечора. Можна було не боятись, що пропустиш щось, якщо захочеш піти ввечері на рибалку чи на пиво. Наприклад, перший день я пропустив, бо ми з тестем, швагром і дружиною пили смачний самогон, святкували день народження дочки. Але наступного ранку я подивився повтор, і тому нічого не пропустив.
Спочатку ведучим був гуморист Гєнадій Хазанов. Коли я був маленький, мій батько дуже сміявся з його жартів. Особливо з його гуморески про кулінарний технікум. Я тоді не розумів, чому мій батько сміявся. Чесно кажучи, я і зараз не дуже розумію. Гєнадій Хазанов майже не змінився. Всі інші артисти теж майже не змінились. Деякі навіть помолоділи. І пісні вони співали такі, як і тоді, коли я був маленький. У залі сиділо багато зірок естради. Там були: Іосіф Кобзон, Лєв Лєщєнко, Ігорь Нікалаєв, Раймонд Паулс, Лайма Вайкулє, Софія Ротару і ще багато-багато інших. На піаніно майже завжди грав композитор Ігорь Крутой. У нього був День народження, і йому дарували багато квітів.
Усі ці зірки по черзі співали свої і чужі пісні. В один із днів вони всі співали пісні Давіда Тухманова. Всі пісні дуже давні і дуже хороші. У мене ці концерти викликали почуття ностальгії. Начебто нічого не змінилося за останні двадцять п'ять років. І самі артисти про це говорили. Що всі ми - одна сім'я. І що це дуже добре, що ми знову разом, як у старі добрі часи. Старі добрі часи - це означає Радянський Союз. Так раніше називалась країна, в якій ми жили. Тепер ми живемо в Україні. Хоча не всі розуміють, що це означає. Бо всі артисти залишились ті самі, що й тоді. Просто канал, по якому їх показують, тепер називається «Україна», як і наша держава.
Ведучі каналу «Україна» багато спілкувалися із зірками. Говорили з ними російською мовою, щоб усі одне одного розуміли. Тільки Наташа Каральова чомусь захотіла побалакати з ведучим по-українськи. Але він відповів, що не вміє по-українськи, а тільки по-російськи. Наташа Каральова засміялася. З українськими співаками ведучі каналу «Україна» теж говорили по-російському. Там на всьому фестивалі був тільки один співак, який говорив зі сцени по-англійськи, хоча він теж із Радянського Союзу, із Естонії. Це виглядало дуже дивно.
Після цього фестивалю у мене виникла думка, що скоро українську мову відмінять. Бо на ній говорять тільки в селі. І то не скрізь. І ця думка виникла не тільки тому, що я подивився фестиваль «Новая вална». По-перше, я дивився багато інших серіалів і програм на каналі «Україна». Всі вони про Росію, крім деяких американських фільмів. Але їх показують дуже рідко, як у старі добрі часи. Цієї неділі, наприклад, показували фільм «В тюрму». Це фільм про одного хорошого дядька, якого спершу посадили в тюрму, але потім судимість зняли.
По-друге, я переключав іноді на Перший національний канал. Там показували фестиваль «Славянскій базар». Це фестиваль братніх славянскіх народів, з яких російський - самий головний. Крім цього фестивалю, там ще показували патріарха Кіріла. Це російський патріарх, який приїхав до нас. І це дуже важливо. Його показували навіть частіше, ніж «Славянскій базар». У мене виникла думка, що українського патріарха скоро теж відмінять.
А ще вся наша сім'я, крім мене, любить дивитися новини на різних каналах. Особливо вранці й увечері. Я коли засинаю або прокидаюсь, часто чую, як тесть лається на всю хату. Це означає, що у новинах показують Януковича, Азарова або Табачніка. Іноді мені стає цікаво, чому він лається. І тоді я теж дивлюся новини. Але після цього в мене виникає таке враження, що Україну взагалі скоро відмінять. Щоб усі ми були разом, як у старі добрі часи. І щоб навіть на п'ятому каналі й на каналі ТВі завжди показували тільки Мєдвєдєва, Лужкова і Владіміра Вінокура. І щоб усі все розуміли та співали хороші старі пісні.
Фото - www.newwavestars.com