Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 лютого 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом».
У блоці телеканалу «FreeДом» говорили про роль Китаю в російській агресії проти України. Із Наталією Плаксієнко-Бутирською, експерткою зі Східної Азії, та Іллею Несходовським, директором Інституту соціально-економічної трансформації ведучі аналізували «мирний план» Китаю, економічну вигоду для нього від війни та намагання сформувати образ миротворця на світовій арені.
За словами Плаксієнко-Бутирської, Китай намагається протиставити себе Америці й виставити Сполучені Штати країною, яка підтримує війни. Несходовський говорив про те, що Китай успішно заробляє на санкціях проти Росії, допомагаючи їх уникати. Також, як стверджує економічний коментатор, ідеальним варіантом для Китаю було б захоплення Києва та України, оскільки це б дозволило китайцям активніше діяти проти Тайваню.
Пізніше цього дня тему Китаю (бачення війни та очікування від промови Сі Цзіньпіна) обговорювали з експертом Української асоціації китаєзнавців Дмитром Єфремовим. За його словами, у Піднебесної відсутнє визначення винних у війні. Вона лише абстрактно закликає всі сторони конфлікту припинити його.
План звільнення Криму обговорювали з експертом із безпеки Іваном Варченком. Він був певен, що якщо Росія сама не вийде з Криму, то в Генштабу знайдеться військове рішення: з урахуванням географії та особливостей півострова.
З Андреа Калан, офіційною представницею Держдепартаменту США, обговорили Мюнхенську конференцію з питань безпеки, де Україна була в центрі уваги. Гостя запевняла, що всі країни НАТО підтримують Україну й розуміють, що перемога України важлива для Європи.
Редактор російського студентського журналу DOXA Армен Арамян разом із ведучими звертав увагу, що під час останніх публічних виступів президент Росії Путін не озвучував термінів завершення війни проти України. Також гість переконував, що добровільно на виступи Путіна навряд хтось приходив, а отже аудиторія його послань не репрезентує реальну підтримку. Щодо ядерного шантажу Росії, Арамян стверджував, що це не новий метод для Кремля — новою віхою можуть бути хіба що випробування. Крім того, коментатор нагадав, що в Росії невдовзі можуть заборонити всі альтернативні джерела інформації, в тому числі заблокують доступ до платформи Youtube.
Ілля Пономарьов, депутат Держдуми Російської у 2007-2016 роках, обговорював із ведучими ймовірну нову Конституцію Росії, яка могла би стати парламентською республікою без поста президента. Також ексдепутат прогнозував, що в Росії є регіони, які можуть захотіти лишитися у складі «Федерації», а деякі, як Кабардино-Балкарія, захочуть стати окремими республіками.