
Maxar Technologies відключила доступ для України до своїх супутникових знімків, — медіа
Maxar Technologies відключила доступ для України до своїх супутникових знімків, — медіа


Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила доступ для України до своїх супутникових знімків через «адміністративний запит». Про це повідомляє «Мілітарний».
Як повідомляє медіа, відключення стало наслідком заборони уряду Сполучених Штатів Америки на надання Україні розвідувальних даних. Рішення адміністрації голови Білого дому Дональда Трампа стосується як урядових користувачів, так і приватних.
Також про закриття доступу до супутникової розвідки заявила кіберспільнота «Кіберборошно», але не уточнила, про який саме сервіс ідеться. Водночас заявила в коментарях про відкликання доступу до основного сервісу Maxar Technologies.
Maxar Technologies відігравала важливу у підтримці України, надаючи високоякісні супутникові знімки, які допомагали відстежувати переміщення російських військ, фіксувати руйнування та документувати воєнні злочини країни-терориста. Завдяки їхнім супутникам було зафіксовано скупчення військової техніки на кордоні ще до вторгнення, а також наслідки атак, наприклад, у Бучі та Маріуполі.
Нагадаємо, що в січні 2023 року компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки міста Бахмут на Донеччині, які демонструють руйнування, яких місто зазнало за інтенсивних боїв.
Фото: Maxar Technologies / X
