Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»

Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»

23 Січня 2025
281
23 Січня 2025
19:05

Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»

281
Показ фільму відбудеться в межах програми «Аргумент кіно» о 23:00.
Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»
Документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» покажуть 25 січня на каналі «1+1 Україна»

25 січня о 23:00 на каналі «1+1 Україна» в програмі «Аргумент кіно» покажуть документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». Про це повідомила пресслужба «1+1 Україна».

Фільм створили режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василиса Степаненко. На початку повномасштабного вторгнення вони опинилися в Маріуполі і стали останніми журналістами, кому вдалося зафіксувати початок знищення українського міста росіянами. Через 20 днів їм вдалось виїхали з міста по зеленому коридору і вивезти весь відзнятий матеріал.

Стрічка розповідає про події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року. Зокрема, до нього ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. 

Гостею «Аргументу кіно» стала воєнна кореспондентка ТСН Наталія Нагорна. Ведучий Єгор Гордєєв запитав, як знайти аргументи для тих людей, які досі не дивились цей фільм через страх отримати травму.

«Для мене не зрозуміло, як можна жити в такий історичний час і не знати цю історію. Коли-небудь ми будемо тими людьми, які жили в час цієї війни. І ми маємо розказувати неймовірні історії. Це саме та історія, на яку не можна закривати очі. Я вдячна своїм колегам за те, що вони зробили таку неймовірну роботу. Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко не поставили свої історії вище історії самого Маріуполя, хоча самі могли загинути.

У цьому фільмі немає зайвої героїзації, пафосу. Розумію, що багато матеріалу не потрапило, але історії дуже цільні, зрозумілі кожному. Це історія, яка вчить сміливості, допомозі, доброті. Вона вчить нас, чому не можна бути поблажливим до ворога», — сказала Нагорна.

Нагадаємо, світова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США Sundance-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій. У грудні «20 днів у Маріуполі» ввійшов у трійку найкращих документальних фільмів 2023 року за версією Indiewire, а також посів четверте місце у списку найкращих фільмів 2023 року у Великій Британії та шосте місце — у США. Фільм став одним із переможців Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), а також отримав дві нагороди журналістської премії Royal Television Society 2023 (Велика Британія). 

У травні 2023 року творців фільму «20 днів у Маріуполі» нагородили Пулітцерівською премією. Вже у 2024 році Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США та британську премію BAFTA за найкращий документальний фільм року. 

У 2024 році український документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. 

Читайте також:

Колаж: «1+1 Україна»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
281
Читайте також
16.04.2024 14:16
Роман Мельник
«Детектор медіа»
1 468
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
немає свободи слова - немає думок маріупольців
1 год. тому
Подивився бютуб ролики недавні про Маріуполь. Найактивніші пропагнадиські канали типу "Мариуполь видео". Здоровій людині дивитись і читати коментарі там росіян неможливо - ан голову не налазить їх паралельний світ "особождения". Показують постійно ті самі декілька будинків побудованих і засафльтовано дорогу, майданчик якись такий песимістичний і тьоті в куртках "россия" типу "випадково в кадрі". Коментарі під копірку самі "россия строит при Украине ничего не строилось", "город основан русским освобожден", "нацисты Азова девочку помню пеной залили" і голова почина закипати бо давно такого не читав вже. Знищили місто, завозять москалів і кажуть "руские основали", а Кенінгсберг (Калініград) типу хто "основал"? Чи Грозний? Чи будь яке інше місто яке не москва? Звичайно частина місцевих розраховує на нафтодолари з росії і їй пофіг на решту убитих сусідів дітей там пару десятків тис і вигнаних з домів, аби лиш їм "квартирку" чи "за знятий ролик" підлизування до окупантів заплатили. Бачив коментарі й які заперечують цим холуям русомірним з Маріуполя, нагадуючи про знищення, яке здійснили росіяни "осбожденієм" на радість москвичам. Цікаво як вони пишуть в ютубі в більшості під жіночими іменами москалих, коли ютуб заблокований на росії? Денис Казанський серед рідкісних роликів про жителів Маріуполя, які скаржаться на не дісталось їм "руского щастья" як в пропагроликах. Серед перших і ролик річної давнини з пропаг здається Чекалкіним (майно його арештоване сподіваюсь?) і в коментарях там люди особливо "згадають" незлим тихим його фразу "город немножко пострадал, а сейчас восстанавливается". Представляю як воно чути таке тим маріупольцям, які втратили рідних, знищені квартири і їх життя загалом... Так чи достатня відповідь на цю всю пропоганду знятий документальний фільм? Так він зараз серед останніх нових по запиту "Мариуполь" в ютубі. Але здається що тепер загалом інші теми і Маріуполь понищений москалями нецікавий і самим маріупольцям. Тому реальної повної картини важко скласти. А хто під пресом цього рускомірного божевілля "освобождение" наче знищення і розруха вчинена російськими військами росіянами "может была может нет не будем про это"? Значить треба говорити нагадувати не давати новим москалям освоюватись в Маріуполі. Війна не закінчиться поки є росія і тому всі напрямки важливі. Ціна політичної і всякої невіри у напад росіян дорого коштувала.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду