Апеляційний суд залишив вирок екскоменданту «Ізоляції» «Паличу»: 15 років за ґратами

Апеляційний суд залишив вирок екскоменданту «Ізоляції» «Паличу»: 15 років за ґратами

29 Жовтня 2024
692
29 Жовтня 2024
16:02

Апеляційний суд залишив вирок екскоменданту «Ізоляції» «Паличу»: 15 років за ґратами

692
Адвокат воєнного злочинця намагався всіляко затягнути процес апеляції, адже один день перебування в СІЗО рахується за два.
Апеляційний суд залишив вирок екскоменданту «Ізоляції» «Паличу»: 15 років за ґратами
Апеляційний суд залишив вирок екскоменданту «Ізоляції» «Паличу»: 15 років за ґратами

Київський апеляційний суд залишив чинним вирок колишньому коменданту катівні «Ізоляція» в тимчасово окупованому Донецьку Денису Куликовському («Паличу») про позбавлення волі на 15 років. Це рішення суд ухвалив 28 жовтня, повідомив Олег Горбачов, адвокат потерпілого журналіста Станіслава Асєєва.

Суд повністю відмовив у задоволенні апеляційної скарги адвоката «Палича» та залишив у силі вирок Шевченківського районного суду Києва, яким Куликовського засуджено до 15 років позбавлення волі.

Як розповів адвокат, засідання апеляції не могло розпочатися протягом року, і знову суд хотів відкласти розгляд справи через чергову неявку захисника засудженого. «Тому довелося переконувати суд оголосити перерву, дочекатися адвоката та з’єднання Палича по відеоконференції», — написав Горбачов. 

За його словами, Куликовський на засіданні суду заперечував усі звинувачення, «вдавав із себе “жертву” та говорив, що співпрацював із працівниками СБУ та з якоюсь “контррозвідкою” ГУР, сприяв припиненню та розкриттю злочинів». «За його словами, він жодним чином ніколи нікого не катував та не віддавав наказів катувати, а всі обвинувачення ґрунтуються “лише на показах жертв та свідків”», — написав Горбачов.

Станіслав Асєєв написав у фейсбуці, що Куликовський та його адвокат робили все, щоб затягувати справу та апеляцію і якомога довше залишатися в СІЗО, один день у якому за «законом Савченко» рахується за два, тож з трьох років за ґратами він де-юре відсидів уже шість.

«Саме тому він та його адвокат робили все, щоб затягувати справу та апеляцію і не потрапляти на зону», — написав Асєєв і подякував своєму адвокатові, що той не лише довів справу до кінця, але й «припинив цю ганебну “економію часу” для воєнного злочинця».

Нагадаємо, 3 січня Шевченківський районний суд Києва засудив до 15 років позбавлення волі колишнього коменданта в’язниці «Ізоляція» в окупованому Донецьку, де утримували та катували українських цивільних і військових полонених, Дениса Куликовського («Палича»). 

В листопаді 2021 року в Києві українські силовики затримали бойовика Дениса «Палича» Куликовського. Йому інкримінували торгівлю людьми, створення терористичної організації та порушення законів та звичаїв війни.  

Тоді журналіст Станіслав Асєєв заявив, що існує велика ймовірність, що СБУ використовувала Куликовського як агента. 5 грудня 2021 року окупаційна влада Донецька оголосила Куликовського в розшук, посилаючись на слова Асєєва.

«Ізоляція» — тюрма, яку створили бойовики угруповання «ДНР» у 2014 році на території мистецького фонду «Ізоляція» в окупованому Донецьку. Там бойовики утримують незаконно ув'язнених людей, яких піддають тортурам. Тюрма має статус «секретної», відомі численні випадки, коли звинувачувані давали свідчення після тортур та знущань.

Одним із в’язнів «Ізоляції» був український журналіст Станіслав Асєєв. У 2017 році він робив репортажі з окупованої Донеччини. Асєєв підписувався псевдонімом, та одного разу йому не вдалося пройти «перевірку документів». Після арешту журналіст протягом 28 місяців перебував у концтаборі, став свідком катувань і моральних звірств.

Вийшовши на волю, Асєєв видав книгу «“Світлий Шлях”: Історія одного концтабору». Книжку переклали вже вісьмома мовами, зокрема російською, англійською, французькою, німецькою, італійською, польською та латиською. У 2022 році її видали в перекладі англійською мовою.

За роман «“Світлий шлях”: Історія одного концтабору» Станіслав Асєєв отримав Міжнародну премію Вітольда Пілецького.

Фото: Денис Куликовський на суді / Тетяна Козак, «Ґрати»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
692
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду