Проти ексомбудсманки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

Проти ексомбудсманки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

18 Вересня 2024
28773
18 Вересня 2024
22:58

Проти ексомбудсманки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

28773
За результатами перевірок декларацій Людмили Денісової за 2022 та 2023 роки встановлено ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн гривень та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн гривень.
Проти ексомбудсманки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення
Проти ексомбудсманки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

Національне агентство із запобігання корупції виявило в колишньої Уповноваженої ВР з прав людини ознаки незаконного збагачення та недостовірного декларування на понад 42 млн гривень. Нацполіція розпочала кримінальні провадження. Про це НАЗК повідомило на своїй сторінці у фейсбуку.

«НАЗК виявило у ексомбудсменки ознаки незаконного збагачення та недостовірного декларування на понад 42 млн грн. Нацполіція розпочала кримінальні провадження», — йдеться в дописі відомства, яке не називає імені експосадовиці, але з урахуванням дат декларацій, які «досліджували» правоохоронці, йдеться про Людмилу Денісову,  що обіймала посаду Уповноваженої ВР з прав людини з 15 березня 2018 року по 31 травня 2022-го.

НАЗК інформує, що за результатами повних перевірок декларацій за 2022 та 2023 роки в діях ексомбудсманки, яка на кінець 2023 року була членкинею правління Пенсійного фонду України, встановлено ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн гривень та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн гривень.

За результатами перевірки декларації за 2022 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 12,4 млн гривень, з яких 2,4 млн — не відображені відомості про дохід, за рахунок якого декларантка здійснила погашення позики перед банком, та 10 млн гривень, нібито отриманих у позику від третьої особи. У декларації за 2023 рік зазначене фінансове зобов’язання збільшилось до 20 млн гривень.

Крім того, за результатами повної перевірки декларації за 2023 рік НАЗК також встановило ознаки незаконного збагачення у зв’язку з набуттям декларанткою грошових активів з непідтверджених джерел для погашення позики перед банком, розмір яких перевищує її законні доходи на 9,9 млн гривень.

Нагадаємо, 31 травня 2022 року Верховна Рада підтримала звільнення Людмили Денісової з посади Уповноважено ВР  з питань прав людини. За відставку Денісової проголосували 234 народних депутати.

25 травня 2022-го низка медійних і громадських організацій відкрито звернулась до Людмили Денісової із закликом скоригувати комунікацію про статеві злочини під час війни.

Денісову критикували за надмірну деталізацію у повідомленнях про факти сексуального насилля з боку росіян та публікацію шокових історій. Частина тих історій, які вже оприлюднила Уповноважена Верховної Ради з прав людини, стосується неповнолітніх. Денісовій закидають й інші порушення етики.  

Читайте також:

30 травня Людмила Денісова заявила, що після наради у президента Володимира Зеленського було ухвалено рішення про її звільнення. Денісова назвала своє звільнення незаконним та розцінила це рішення як втручання влади в діяльність омбудсмана. За словами Денісової, її звільнення не відповідатиме закону та порушуватиме низку статей Конституції України.

Фото: Людмила Денісова / «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
28773
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
хто замовник?
65 дн. тому
Денісова, яку звільнили після рлзголосу "діачаток з УП", які не вірили в масові згвалтування росіянами на окупованих територіях на початку війни і знайшли у цьому "розуміння" депутатів? Та потім виявилось коли деокупували частину що не зовсім і брезала і "стандарти ББС" підвели, а точніше застосуватм їх треба було до самих УП? Під час всіх воєн небезпека піднімає адреналін і тестостерон і тому "фемінізм" котиться в одне місце і добряче потрібне виховання ідейність, або старики, яким не до того. Коли ж москалі, яким за це офіційно нічого... Але Денісова заважала "вірити в інше". Доречі Конституція забороняє її звільняти під час війни. Так само голову СБУ. Двояко виходить доречність ціє Конституційної заборони. Вийшло щоб не аоештовувати Баканова звільнили "за компанію" Денісову "виправдавши" порушення Конституції. Одне слово час показав правильно вона піднімала питання масових згвалтувань росіянами на окупованих територіях, а "доказів, яких бракувало ООН-ам" і ще комусь навіть коли зявились такі з деокупацією не вплинули на них і росія далі засідає в ООН і одночасно не дозволчє діяти оонівську Червоному Хресту на територ росії, а вони й не дуже хочуть. І тепер у Денісової, а не діючих чиновників шукають "незаконе збагачення"?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду