Денісова відповіла на закиди щодо «вигадування» моторошних історій зґвалтування

Денісова відповіла на закиди щодо «вигадування» моторошних історій зґвалтування

28 Червня 2022
9205
28 Червня 2022
14:59

Денісова відповіла на закиди щодо «вигадування» моторошних історій зґвалтування

9205
Денісова вважає, що матеріал «УП» із критикою на її адресу є замовним і таким, що не відповідає дійсності.
Денісова відповіла на закиди щодо «вигадування» моторошних історій зґвалтування
Денісова відповіла на закиди щодо «вигадування» моторошних історій зґвалтування

Колишня Уповноважена з прав людини Людмила Денісова прокоментувала статтю «Української правди» із закидами щодо поширення нібито недостовірної інформації про факти сексуальних злочинів солдатів російської армії проти українських громадян.

В інтерв'ю Харківській правозахисній групі Денісова заявила, що факти таких злочинів підтверджуються різними органами.

«Це все підтверджується в тому числі різними органами. Але слідчі дії проводять саме правохоронні органи, тому якщо людина не хоче звертатися (до них. – ДМ), то не можна передати її дані до правоохоронних органів. Це її рішення», – цитує Денісову «Радіо Свобода».

Матеріал «УП» із критикою на свою адресу колишня Уповноважена вважає замовним і таким, що не відповідає дійсності.

«У мене питання все ж таки до цього тексту. Я його не читала, тільки побачила назву і кінець, що "це все – фейки". Зрозуміло, що ця журналістка – адвокат Російської Федерації. І замовники – теж адвокати Російської Федерації», – вважає Денісова.

Окрім того, вона зазначає, що має питання і до правоохоронних органів, які на умовах анонімності поділилися з журналістами деталями її допиту.

«Якщо я підписувала під своїм допитом, що зобов'язуюсь не розповсюджувати цю інформацію і охороняти таємницю слідства, чому правохоронні органи у нас так діють (поширюють інформацію про допит. – ДМ) – ставить обґрунтоване запитання Денісова.

Вона також прокоментувала появу своєї дочки серед працівників «гарячої лінії», яка фіксувала дзвінки від українців, що постраждали від сексуальних злочинів російських солдатів. Денісова переконує, що не була причетною до такого працевлаштування своєї доньки.

«ЮНІСЕФ на наше прохання організував таку «гарячу лінію» після того, як почали звільнятися міста у Київській області, і громадяни стали телефонувати саме на «гарячу лінію» Уповноваженого щодо необхідності надання їм психологічної допомоги. Тому така лінія була ЮНІСЕФ запроваджена. Це проєкт ЮНІСЕФ. Вони, як мені стало відомо, через громадську організацію підписали контракти з цими психологами, які працювали на тій «гарячій лінії». Серед них була і моя донька. Так само вона і до цього працювала з ЮНІСЕФ», – пояснила Денісова.

За її словами, результати роботи цієї «гарячої лінії» згодом їй як омбудсмену передали у вигляді таблиць, у яких була відображена основна інформація щодо звернень постраждалих.

«Це ж конфіденційна інформація, тому там прізвищ людей, які зверталися, немає. Наприклад: "Жінка. Доросла. Відбулося зґвалтування. Надана допомога. Повідомлена, що треба звернутися до правоохоронних оганів". У цьому звіті це все було», – переконує ексомудсман.

Денісова наголошує: якби ті, хто звертався на таку «гарячу лінію», висловлювали свої бажання і готовність, щоб вона як Уповноважена поділилася з правоохоронцями інформацією про злочини щодо них, то вона б неодмінно це зробила.

27 червня  «Українська правда» оприлюднила статтю «Від facebook до допитів. Як омбудсмен Денісова вигадувала злочини росіян і втратила посаду», у якій йшлося про те, що екс-Уповноважена з прав людини нібито поширювала недостовірну інформацію про факти сексуальних злочинів солдатів російської армії проти українських громадян.

Такий висновок журналісти зробили, ґрунтуючись на свідченнях правоохоронця, представника «Слуги народу» та одного зі співробітників Офісу омбудсмена, які побажали зберегти свою анонімність.

Після критики громадськості та медійної спільноти через форму подачі матеріалу «УП» змінила заголовок на «Від facebook до допитів. Чому омбудсмен втратила посаду».

Редакція зазначає, що матеріал «не ставить під сумнів те, що росіяни вчиняють в Україні зґвалтування», а «має застерегти інших від бажання піти шкідливим для України шляхом».

28 червня головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва докладно пояснила позицію видання щодо матеріалу про Денісову.   

Фото: Радіо Свобода

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9205
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Olex
40 дн. тому
Хочеться вірити пані Денісової, але ситуація з донькою... Хто повірить в таке "співпадіння"?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду