Апеляційний суд зменшив розмір застави Коломойському на 50 млн гривень

Апеляційний суд зменшив розмір застави Коломойському на 50 млн гривень

26 Вересня 2024
934
26 Вересня 2024
18:09

Апеляційний суд зменшив розмір застави Коломойському на 50 млн гривень

934
Тепер застава для бізнесмена зменшилась до 1,827 млрд гривень.
Апеляційний суд зменшив розмір застави Коломойському на 50 млн гривень
Апеляційний суд зменшив розмір застави Коломойському на 50 млн гривень

Київський апеляційний суд зменшив розмір застави для бізнесмена Ігоря Коломойського на понад 50 млн гривень — до 1,827 млрд гривень. Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні, 26 вересня, повідомляє «Дзеркало тижня».

Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу адвокатів Коломойського і скасував ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 29 серпня 2024 року щодо розміру застави в 1 877 360 000 гривень і постановив нову ухвалу.

«Змінити підозрюваному Коломойському Ігорю Валерійовичу... раніше застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1 млрд 827 млн 352 тис. 580 гривень», — повідомив суддя під час оголошення ухвали.

Адвокат В'ячеслав Краглевич заявив, що його клієнт не вноситиме застави, оскільки вважає справу проти себе «безпідставною і необґрунтованою».

Нагадаємо, 3 вересня 2023 року суд вперше обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою з альтернативою застави понад 509 млн грн. Утім, вже 15 вересня, після оголошення нової підозри, суд переобрав запобіжний захід і збільшив розмір застави Коломойському до 3 млрд 891 млн грн. Після цього суд кілька разів продовжував тримання Коломойського під вартою і зменшував йому розмір застави

Наразі Ігор Коломойський перебуває в українському СІЗО. Українські правоохоронці чотири рази оголошували йому підозру за кількома статтями та справами.

2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

7 вересня детективи НАБУ повідомили про ще одну підозру Коломойському, а також п’ятьом членам організованої ним групи — у заволодінні коштами «ПриватБанку» на суму понад 9,2 млрд грн.

15 вересня СБУ оголосила Коломойському про третю підозру — у незаконних діях з банківськими документами, заволодінні організованою групою чужим майном через зловживання службовим становищем та легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом. За даними слідства, у період 2013–2014 років Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн через злочинне угруповання, яке складалося з працівників його «ПриватБанку».

8 травня Ігорю Коломойському повідомили вже про четверту підозру — в організації замовного вбивства адвоката у 2003 році у Феодосії. 

Окрім цього, 9 серпня детективи Бюро економічної безпеки змінили одну з раніше оголошених підозр, додавши нову статтю Кримінального кодексу — «службове підроблення».

Як відомо, Ігор Коломойський є кінцевим бенефіціарним власником групи компаній «1+1 media». 26 жовтня 2023 року «1+1 media» повідомила, що Коломойський передав корпоративні права в медіахолдингу в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука.

1 лютого 2024 року на сайті «1+1» медіагрупа розмістила структуру власності нової компанії, яка не належить Коломойському. Нові компанії, в назвах яких є слово «Віжн» і які належать чинному генеральному директору «1+1 media» Ярославу Пахольчуку та Світлані Міщенко, знову реєструють канали «1+1 Україна» та «Бігуді». Натомість компанії, які належали Коломойському, змінюють логотипи своїх каналів на «1+1 марафон» і «2+2 марафон».

Як пише «ДМ», поява нової структури власності та нової компанії свідчить про те, що «1+1» завершує процес переведення брендів своїх каналів на нові юридичні особи, які вже не належать Ігорю Коломойському, Ігорю Суркісу та дружині Віктора Медведчука Оксані Марченко.

Фото: «Дзеркало тижня»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
934
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду