«Репортери без кордонів» вимагають пришвидшити розслідування загибелі журналіста Фредеріка Леклерка-Імхоффа в Україні
«Репортери без кордонів» вимагають пришвидшити розслідування загибелі журналіста Фредеріка Леклерка-Імхоффа в Україні
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликає пришвидшити розслідування загибелі журналіста Фредеріка Леклерка-Імхоффа, яке проводять у Франції, в Україні та на міжнародному рівні — Міжнародний кримінальний суд (МКС).
Нагадаємо, 30 травня 2022 року 32-річний французький журналіст і оператор телерадіокомпанії BFMTV перебував у вантажівці з гуманітарною допомогою, знімаючи евакуацію українських цивільних осіб, які рятувалися від російських бомбардувань, у Лисичанську на сході країни. Леклерк-Імхофф отримав смертельне осколкове поранення, Його колега з BFMTV Максим Брандштеттер та їхня українська фіксерка Оксана Леута зазнали легких поранень під час цієї атаки росіян.
«Фредерік Леклерк-Імхофф втратив життя, висвітлюючи російське вторгнення в Україну 30 травня 2022 року. Його ім'я є синонімом покоління журналістів, які присвятили себе висвітленню цього конфлікту. Воно не повинно асоціюватися з безкарністю за злочини, скоєні проти репортерів. Розслідування, що проводяться у Франції, Україні та МКС, повинні встановити та притягнути до відповідальності винних у скоєнні цього злочину», — заявив заступник генерального директора RSF Тібо Бруттен.
Свою надію на те, що винні в смерті Фредеріка будуть покарані, висловила й мати загиблого Сільвіан Імхофф.
«Ми сподіваємося, що справедливість восторжествує, тому що жоден журналіст не повинен бути вбитий за виконання своєї роботи. Зважаючи на кількість журналістів, які загинули в усьому світі виключно через те, що хотіли нас інформувати, встановлення справедливості щодо них дозволить захистити наші демократії», — сказала пані Імхофф.
«Репортери без кордонів» також повідомили, що сьогодні в офісі BFMTV провели хвилину мовчання, віддаючи шану загиблому колезі.
Нагадаємо, за даними Інституту масової інформації, від 24 лютого 2022 року Росія скоїла 599 злочинів проти журналістів і медіа в Україні, з них 10 — у квітні-травні цього року.
Читайте також:
- Журналістка Вікторія Рощина перебуває в полоні на території Росії
- «Скоро часи набуття, воскресінь…». Два роки тому загинув на війні поет Ілля Чернілевський
- У російському полоні перебувають 32 представники українських медіа ,- Карандєєв
Фото: RSF