Апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки «Львівської політехніки»
Апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки «Львівської політехніки»
Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови «Львівської політехніки», а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень. Рішення прийняли сьогодні, 29 травня, повідомляє Суспільне.
Таким чином суд частково задовольнив апеляційну скаргу Ірини Фаріон і скасував рішення суду першої інстанції.
Накази ректора «Львівської політехніки» про звільнення Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували. Крім того, з Політехніки стягнули судовий збір у розмірі 5 782 грн 17 копійок.
Ірина Фаріон сказала, що «щаслива, що право існує окремо від політики», і заявила, що «ще думає» над тим, чи повертатися у «Львівську політехніку».
Постанову апеляційного суду ще можна оскаржити у Верховному Суді. Представник «Львівської політехніки» заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді буде думати про наступні кроки.
Нагадаємо, 15 листопада 2023 року Національний університет «Львівська політехніка» розірвав трудову угоду з Іриною Фаріон «за вчинення аморального проступку».
Перед цим Ірина Фаріон в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій, що вийшло на ютубі 4 листопада 2023 року, висловила свої міркування про російськомовних бійців полку «Азов», заявивши, що не може назвати українцями військових, якщо ті говорять російською.
Ці слова викликали хвилю обурення в соцмережах. У Львові студенти вийшли на мітинг з вимогою звільнити мовознавицю Ірину Фаріон з «Львівської політехніки».
Після звільнення Ірина Фаріон подала позов до суду, щоб оскаржити рішення керівництва навчального закладу. Втім, 12 лютого Фаріон програла суд у справі поновлення на посаді професорки «Львівської політехніки».
Тим часом Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій мовознавиці.
Читайте також: