За весь час повномасштабної війни Росія скоїла 599 злочинів проти журналістів і медіа в Україні
За весь час повномасштабної війни Росія скоїла 599 злочинів проти журналістів і медіа в Україні
Від 24 лютого 2022 року Росія скоїла 599 злочинів проти журналістів і медіа в Україні, з них 10 — у квітні-травні цього року. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації.
Зокрема, в результаті російської агресії на фронті загинули четверо журналістів, які захищали Україну в лавах ЗСУ.
20 квітня під час виконання бойового завдання в Запорізькій області біля селища Роботине загинув військовослужбовець, бойовий медик стрілецького батальйону Андрій Топчій. Раніше він був журналістом видання «Факти». Андрію Топчію було 38 років.
25 квітня під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Архангельське на Донеччині загинув луцький відеооператор, військовослужбовець Юрій Сілюк. 1 червня Юрію Сілюку мало б виповнитися 50 років.
25 квітня на фронті загинула військовослужбовиця, колишня журналістка видань «Тиждень» і «Читомо» Алла Пушкарчук (Рута).
7 травня на Aвдіївському напрямку загинув військовослужбовець Олександр Машлай, позивний «Гот». Раніше він був головним редактором громадсько-політичної газети, а згодом журналу «Правий поступ», громадським активістом, співорганізатором та постійним членом оргкомітету фестивалю «Бандерштат» у Луцьку.
Крім цього, росіяни продовжують завдавати ударів по телевежах. Зокрема, 6 травня ворог обстріляв телевежу в Білопіллі Сумської області. Відео з наслідками обстрілу росіяни виклали у своїх пропагандистських телеграм-каналах. Окупанти повідомили, що вдарили фугасними авіабомбами ФАБ-500. ІМІ нагадує, що телевежу в Білопіллі російські війська обстріляли вперше 9 березня 2022 року.
У Золочеві на Харківщині внаслідок російського обстрілу було зруйновано офіс редакції газети «Зоря». За словами головного редактора видання Василя Мірошника, на момент удару в будівлі нікого не було.
Росіяни також продовжують кібератаки на українські медіа. Впродовж квітня-травня цього року ІМІ зафіксував щонайменше сім таких випадків, зокрема посилення хакерських атак на сайти українських ЗМІ спостерігалося 9 травня.
Читайте також:
- У квітні в Україні зафіксовано 19 випадків порушень свободи слова, — ІМІ
- ІМІ оновив «Білий список» прозорих і відповідальних медіа
- ІМІ: Станом на 5 квітня 2024 року внаслідок російської агресії загинули 76 медійників
Фото: ArmyInform